Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muğla’da 35. Uluslararası Deniz Kaplumbağaları Sempozyumu

Giriş Tarihi: 16.4.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 17.4.2015 00:32
Muğla’da düzenlenecek “35. Uluslararası Deniz Kaplumbağaları Sempozyumu” kapsamında deniz kaplumbağaları uydu cihazı takılarak törenle denize bırakılacak.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının (Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü) katkılarıyla 20-24 Nisan 2015 tarihleri arasında Dalaman-Sarıgerme-Dalyan(Ortaca)- Muğla’da 35. Uluslararası Deniz Kaplumbağaları Sempozyumu düzenlenecek. Sempozyum misafirperverlik, medeniyetler köprüsü ve çocuk temaları kapsamında gerçekleşecek.
Sempozyum programı çerçevesinde 20-23 Nisan tarihleri arasında yapılacak bölgesel grup toplantıları yanında bilimsel oturumlar ve çalıştaylar düzenlenecek.
Deniz kaplumbağalarını koruma faaliyetleri için yapılacak projeler üzerinde işbirliği ve yeni ortaklıklar kurmak için eşsiz bir fırsat sunacak olan söz konusu sempozyum, bölgesel ve uluslararası koruma çabalarını güçlendirmek içinde önemli bir fırsat oluşturacak.
Program kapsamında 23 Nisan’da İztuzu ve Dalyan kumsalları ziyaret edilecek ve kumsalda bulunan Deniz Kaplumbağaları Rehabilitasyon Merkezinin faaliyetleri hakkında bilgi alınacak. Ayrıca, çocuk şenliklerinin düzenleneceği programda kaplumbağalara uydu cihazı takılarak denize salınımı gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muğla’da 35. Uluslararası Deniz Kaplumbağaları Sempozyumu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN