Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanlığı’ndan Çanakkale Zaferi’nin Yüzüncü Yılına Özel Tanıtım Filmi

Giriş Tarihi: 20.4.2015 21:48 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 22:58
Cumhurbaşkanlığı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla tanıtım filmi hazırlandı. Tanıtım filminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arif Nihat Asya’nın “Dua” şiirini okudu. Filmde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şehit mezarına çiçek bırakırken ve dua ederken görüntüsüne de yer verildi. Tanıtım filminin sonunda Türk bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafı da gösterildi.
Cumhurbaşkanlığı tarafından Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümüne özel tanıtım filmi hazırlandı. Çanakkale Şehitler Anıtı’nın görüntüsü ve “Sen hiç şühedanın sesini duydun mu?” sorusuyla başlayan tanıtım filminde askerlerin tekmil sesleri yer aldı.
Çanakkale’den Kerkük’e, Edirne’den Gaziantep’e kadar askerlerin tekmil sesleri ile devam eden tanıtım filminde okunan ezanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arif Nihat Asya’nın ‘Dua’ şiirini okudu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seslendirdiği; “Biz, kısık sesleriz. Minareleri sen, ezansız bırakma Allah’ım. Ya çağır şurada bal yapanlarını, ya kovansız bırakma Allah’ım. Mahyasızdır minareler… Göğü de, Kehkeşansız bırakma Allah’ım. Müslümanlıkla yoğrulan yurdu, Müslümansız bırakma Allah’ım. Bize güç ver. Cihad meydanını, pehlivansız bırakma Allah’ım. Kahraman bekleyen yığınlarını, kahramansız bırakma Allah’ım. Bilelim hasma karşı koymasını, bizi cansız bırakma Allah’ım! Yarının yollarında yılları da, Ramazansız bırakma Allah’ım! Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü, ya çobansız bırakma Allah’ım! Bizi sen sevgisiz, susuz, havasız; ve vatansız bırakma Allah’ım! Müslümanlıkla yoğrulan yurdu, Müslümansız bırakma Allah’ım!” şiirin ardından şehitlerin mezarı başında dua ettiği görüntüsü yer aldı.
Tanıtım filmi, Türk bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının da yer aldığı “Yüzyıllık destan Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz” ifadeleri ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanlığı’ndan Çanakkale Zaferi’nin Yüzüncü Yılına Özel Tanıtım Filmi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN