Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gayrimenkul Yatırımında Konut Mu Ofis Mi?

Giriş Tarihi: 20.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 11:36
500 bin TL aralığında satın alınan 1+1 dairelerden 750-bin 500 TL kira geliri elde edilebilirken, aynı değerdeki lüks ofisleri 2 bin-3 bin TL’ye kiraya vermenin mümkün olduğunu söyledi.
Birikimi olanlar için yatırımda doğru adresin seçimi hayati önem taşıyor. Tüm dünyada para ve sermaye piyasaları çalkantılı bir dönemden geçerken, insanlar kendilerini garantiye almak için tasarruflarını en garantili yatırım aracı olan gayrimenkule yönlendiriyor. Türkiye’de de giderek gelişen inşaat sektörü yatırım için en karlı alanlardan biri olmaya devam ediyor. Gayrimenkul yatırımcısı ise, “Konut mu, ofis mi? Hangisi daha düzenli ve fazla gelir getirir?” sorusuna cevap arıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Regnum Sky Tower’ın ortaklarından Canpa Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özcan, “Yatırım amaçlı alınan ofis, konuta göre yüzde 200’e varan oranda daha fazla kar sağlıyor. ’daki lüks projelerde 350-500 bin TL aralığında satın alınan 1+1 dairelerden 750-bin 500 TL arasında kira geliri elde edilebilirken, aynı fiyata alınabilen lüks ofisleri 2 bin-3 bin TL aralığında kiraya vermek mümkün” dedi.
“GİRİŞİMCİLER GELİŞEN DÜNYANIN TRENDLERİNİ İNCELEMELİ”
Yatırımcılara yeni nesil inşaat trendlerini yakından izlemelerini öneren Özcan, “Regnum Sky Tower Ankara’nın öncü ofis projesi olacak. Dünyada gelişen iş yaşamının giderek entegre olduğu ‘mutlu ofis’ konsepti ve çalışan yaşam konforunu ön plana çıkaran bu ofis projeleri, ofis yaşamının geleceği olacak. Bu nedenle yatırım yapmayı düşünen girişimciler modası geçmiş, geleceği olmayan binalara yatırım yapmak yerine gelişen dünyanın ihtiyaçlarını incelemeli” diye konuştu.
Modern çalışma düzeninin 10 yıl içinde kulelere taşınacağını söyleyen proje ortağı Özcan, “Biz Regnum Sky Tower’da yatırımcıya kira garantisini rahatlıkla verebiliyoruz. Çünkü Ankara’da Regnum Sky Tower’dan sonra iş yaşamı bir daha asla eskisi gibi olmayacak” dedi.
Regnum Sky Tower projesinin güçlü yatırımcılar tarafından hayata geçirilmesi yanında güçlü firmalarla çalışılmasının avantajlarına değinen Özcan, şu bilgileri verdi:
“MSA Mimarlık, köklü birikim ve tecrübesi ile projemize değer kattı. AKFEN, güçlü satış ekibi ve yüksek hizmet kalitesi ile başarılı bir satış çalışması yürütüyor. Yönetim, Tepe Servis tarafından gerçekleştirilerek. Tepe grubu, kalite ve güven esasını buraya da yansıtıyor. Tepe Emlak, AVM kiralamalarını üstleniyor. Tepe Prime ve Bilkent Station’daki başarılı mağaza karmasının gücüyle projeye değer katıyor. İşbirliği yaptığımız tüm firmalar alanlarının en iyileri. Geleceğin ofislerini hayata geçirirken, Regnum Sky Tower kalitesini ve ayrıcalıklarını en üst seviyede tutacak çalışmalarla hem burada yaşayacaklara hem de yatırımcılara önemli ayrıcalıklar sunuyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gayrimenkul Yatırımında Konut Mu Ofis Mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN