MHP Grup Bsaşkanvekili Vural:

Giriş Tarihi: 21.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Hangi etnik kimliğe sahip olursa olsun, bu coğrafyada oluşturduğumuz medeniyetin ve kültürün ortak değerlerle ifadesi; Türk milleti ifadesidir” dedi.
MHP Grup Başkanvekili Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, AK Parti seçim beyannamesinde çözüm sürecinin unutulduğunu hatırlatarak, “2023’ten bahsediyorlar. 2070’e gidiyorlar, daha burunlarının ucunu göremiyorlar. Anlaşılan o ki, 28 Şubat ve sonraki PKK ile yaptıkları dansın kirli pazarlıkların farkına vardı Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy verenler. Artık bununla ilgili 7 Haziran’a kadar bir şey söylemek istemiyorlar" ifadelerini kullandı.
Çözümün ’çözülme süreci’ olduğunu iddia eden Vural, “Çözüm süreciyle ilgili olarak yapılanları anlatıyor. Millete açıkça söyleyin. Çözüm süreci ile PKK’yı meşrulaştırdınız. Terör örgütünün silahlarıyla birlikte kalmasını meşrulaştırdınız. Terörist başını politik lidere dönüştürdünüz. Türkiye’nin bölünme sürecini onlarla pazarlık ettiniz. Diyarbakır’da mahkemeler kurulmadı mı? Çözüm süreci sonunda PKK asayiş timleri kurmadı mı? Çözüm süreci sonucunda PKK vergi toplamadı mı? Çözüm süreci boyunca PKK kamu yatırımlarına yönelik tehditlerinin, bu yatırımları engellemedi mi? O gözyaşı döken anaların çocuklarını dağa kaldırmadı mı? Çözüm Süreci boyunca terörist başı için yakalanışını protesto etmek amacıyla düzenlenen gösterilere izin vermediniz mi? Verdiniz” şeklinde konuştu.
“Seçim beyannamesinde milli kimlik yok, özerklik var" diyen Vural, şöyle devam etti: Davutoğlu’nun Haliç Kongre Merkezi’nde ifade ettiği Türkiye ile ilgili şunu söylüyor: Hangi etnik kökenden olursa olsun bu coğrafyada yaşayan Türk milletini inkâr ediyor. Nedir bu Türk milleti düşmanlığı? Almanya’dan örmek veren zat, vatandaşlarının sağlayan Türk milli Anayasa’nın eşit yurttaşlık çerçevesinde herkesin eşit olmasının sağlayan ’Türk milleti’ ibaresini fazla görüyor. Almanya’da Alman milleti var. Bu ne düşmanlıktır, Avrupa’nın hangi ülkesinde kendi milletinin adını tartışan var? Bu millete vaat ederek verdiği büyüt Türk milleti önünde namusu ve şerefi üzerine onun egemenliğini kullanmak için yemin edenler bugün Anayasa’da Türk milleti ibaresini yok saymasını bir dönüşüm olarak ifade ediyor. Bu millet Anayasa ile oluşmadı ki, bu millet Çanakkale’de de vardı, İstiklal Savaşı’nda da vardı. Bu millet Osmanlı’yı kuran bu millet”
Vural, şunları kaydetti:
“Bu milletin adı ‘Türk milleti’. Hangi etnik kimliğe sahip olursa olsun, bu coğrafyada oluşturduğumuz medeniyetin ve kültürün ortak değerlerle ifadesi; Türk milleti ifadesidir. Türk milletini sen hangi zihniyetle reddediyorsun.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP Grup Bsaşkanvekili Vural:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN