Arslandok: “Siyasetçiler Emekliye Zam Ve Emekli Yaşıyla Oynamayı Seviyor”

Giriş Tarihi: 28.4.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 12:41
1. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı Faruk Arslandok, gelir dağılımındaki dengesizlik ve emeklilerin yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekerek “Emekli maaşlarına zam yapmak, emeklilik yaşıyla oynamak, siyasetçilerin en sevdikleri seçim vaatleri arasındadır” dedi.
Faruk Arslandok; emekli maaşlarına enflasyona ek olarak ekonomideki büyüme oranında da zam yapılması gerektiğini, aksi halde bu kesimin refahtan payını alamamış olacağını söyledi.
Geçmişte yapılan popülist uygulamaların, sosyal güvenlik sistemindeki aktüeryal dengeyi bozduğunu anlatan Arslandok, sözlerini şöyle sürdürdü:”Sosyal güvenlik kurumunun kaynaklarının iyi yönetilmemesi de bununla birleşince ciddi bir sosyal güvenlik açığı oluşturmuştur. Bundan hareket eden iktidar da emeklilere öngörülen enflasyondan fazla zam vermediği için emeklilerin zaten yetersiz olan gelirleri gün geçtikçe daha da geriye gitmiş, yoksulluk sınırının altına düşmüştür. Bunu gidermek için, sosyal güvenlik sisteminde aktüeryal dengeyi bozacak yeni uygulamalar yerine, sosyal güvenlikte ekonomideki büyümeyi de kapsayan tatmin edici bir aktüeryal denge oluşana kadar bütçeye bir harcama kalemi eklemek olabilir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arslandok: “Siyasetçiler Emekliye Zam Ve Emekli Yaşıyla Oynamayı Seviyor”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN