Başkan Duruay, Gölbaşılıları Çanakkale’ye Uğurladı

Giriş Tarihi: 4.5.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 13:41
Gölbaşı Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşları Çanakkale’ye göndermeye devam ediyor. Başkan Duruay, iki otobüsle gruplar halinde Çanakkale’ye gidecek olan kafileyi uğurladı.
Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, uğurlama esnasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Siz değerli Gölbaşılı hemşehrilerimizi Çanakkale zaferinin 100. Yılında şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, ecdatlarımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görmeniz için ve sizlere bu geziyi düzenledik. Çanakkale’ye gezilerimiz sürekli devam edecek. Gördüğünüz tarihi yerleri hafızalarınıza iyi kazıyınız. Bugün aziz vatanımızda huzur içinde yaşıyorsak; şehit ve gazi olan ecdadımızın sayesindedir. Onlara çok şey borçluyuz. Bizlere düşen, onlara layık evlatlar olarak aldığımız emaneti hakkıyla taşımak ve Türkiye’mizi yeryüzünde şehitlerimize layık bir konuma getirmektir.”
TARİHİ YERLERİ GEZECEKLER
İlk etapta 100 Gölbaşılı vatandaşın gönderildiği Çanakkale ve Bursa gezisinde Çanakkale’de bir gece konaklayacaklar ve gezide Bursa İlinde Ulu Cami, Tophane, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri, Yeşil Cami, Yeşil Türbe,Emir Sultan, Çanakkale’de ise Çanakkale Tarihi Milli Parkı, Kabatepe, Anzak Koyu, Kanlısırt, 57. Alay Şehitliği, Conkbayırı, Şehitler Abidesi, Morto Koyu, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Seyit Onbaşı Anıtı, Eceabat, Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşı gibi yerleri ziyaret edecekler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Duruay, Gölbaşılıları Çanakkale’ye Uğurladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN