İş Sağlığı Ve Güvenliği Haftası Etkinliklerinde Sendika Başkanları Salonu Terk Etti

Giriş Tarihi: 4.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 15:43
Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın’ın konuşması esnasına salondan ayrıldı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı organizasyonuyla gerçekleştirilen ’İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’ başladı. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, KESK Başkanı Lami Özgen, Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, DİSK Genel Başkanı Kani Beko ve birçok davetli katıldı.
Toplantının açılış konuşmalarını işçi ve memur sendikaları konfederasyonlarının başkanları yaptı. Memur-Sen Başkanı Yalçın’ın konuşması esnasında Kamu-Sen Başkanı Koncuk, Yalçın’a tepki göstererek, “Sen çalışanların sorunlarını anlatacağına, hükümet temsilcisi gibi icraatlarını anlatıyorsun. Benim eleştirilerime sen niye yanıt veriyorsun, sen hükümet temsilcisi misin?” diyerek salonu terk etti. Öte yandan DİSK Genel Başkanı Beko ise, Yalçın’ın 1 Mayıs hakkındaki sözlerine sinirlenerek, salonu terk etti.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Bakan Çelik, yaşanan olayın İş Sağlığı ve Güvenliği haftasına gölge düşüreceğini belirterek, bugünün konu başlığı ile alakalı olmadığını belirtti.
Ayrıca, hükümet olarak 1 Mayıs’ı tatil ilan ettiklerini hatırlatan Çelik, toplantı yerlerinin nerelerde yapılacağının çok net olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş Sağlığı Ve Güvenliği Haftası Etkinliklerinde Sendika Başkanları Salonu Terk Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN