Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Çağatay Kılıç, ’Bir Hilal Uğruna’ Programına Katıldı

Giriş Tarihi: 15.5.2015 19:58 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 06:52
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gençlik Haftası münasebetiyle ’da düzenlenen “Çanakkale Bir Hilal Uğruna” Programı’na katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Çanakkale Kara ve Deniz Zaferlerinin 100. yılını anma ve anlatma amacıyla Türkiye genelinde başlattığı “Çanakkale Bir Hilal Uğruna” programı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda düzenlendi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çanakkale ruhunu yaşatmayı ve ecdatla gençler arasında köprü kurmayı amaçlayan “Çanakkale Bir Hilal Uğruna” projesini Gençlik Haftası Programına dahil etti. İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kur’an-ı Kerim Tivaleti ile sürdü.
Serdar Tuncer’in şiir dinletileri ve Cihan Yıldız’ın Çanakkale türküleri ile Çanakkale ruhunun bir kez daha canlandırıldığı program Ankaralılar’dan yoğun ilgi gördü. Yıl sonuna kadar Türkiye’nin 81 ilini gezecek olan “Çanakkale Bir Hilal Uğruna” programının sonunda, savaşta ve cephe gerisinde yaşanılanlar fotoğraflarla sergilenirken, Çanakkale Savaşı’nda kullanılan savaş malzemelerinden örneklerin olduğu Çanakkale Savaş Müzesi de katılımcıların izlenimine açıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Çağatay Kılıç, ’Bir Hilal Uğruna’ Programına Katıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN