Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent’te Mursi’nin İdam Kararı Protesto Edildi

Giriş Tarihi: 16.5.2015 20:48 Güncelleme Tarihi: 16.5.2015 22:53
Başkent’te, Anadolu Gençlik Derneği Şubesi ve bir grup eylemci, Mısır Büyük Elçiliği önünde, Mısır’ın eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin idam kararını protesto etti.
Mısır Büyükelçiliği önünde toplanan eylemciler, “Defol Sisi seninleyiz Mursi”, “Zalimler için yaşasın cehennem” sloganları ve tekbirler eşliğinde, Mısır eski Cumhurbaşkanı için verilen idam kararını protesto etti.
Eylemde basın açıklaması yapan Anadolu Gençlik Derneği Ankara Şube Başkanı Hasan Karaman, “Bugün, Mısır’da gerçekleşen darbenin ardından hukuksuzluklar ve adaletsizlikler sebebiyle, Muhammed Mursi ve Müslüman Kardeşler mensubu 108 kişiye verilen idam kararını protesto etmek için toplandık. Kardeş ülke Mısır’da ilk bağımsız ve serbest seçimle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi ve arkadaşlarına karşı işletilen haksız süreç sonunda kabul edilemez bir karara imza atılmıştır. Verilen cezanın bir askeri cunta tarafından verildiği aşikardır. Aynı askeri cunta, 2 yıl önce Adeviyye Meydanı’nda 3 bini aşkın sivili şehit etmekten kaçınmamıştır. Bu cuntanın emrindeki yargının Muhammed Mursi ve Müslüman Kardeşler hakkında verdiği saçma sapan idam kararları bizleri şaşırtmamıştır. Bu kişilerin tek suçu, o gün seçilmiş hükümete karşı yapılan darbeyi protesto etmek için Adeviyye Meydanı’nda olmalarıdır” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent’te Mursi’nin İdam Kararı Protesto Edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN