Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ümmt Ocakları’ndan Muhammed Mursi’ye Destek

Giriş Tarihi: 20.5.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 15:27
Ümmet Ocakları Genel Başkanı Emin Canpolat, Mısır’ın devrik cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin idama mahkum edilmesiyle ilgili, "Darbecilere ve ümmet düşmanlarına boyun eğmediğimizi gösterelim. Muhammed Mursimize sahip çıkalım" dedi.
Ümmet Ocakları Genel Başkanı Canpolat, Mısır’ın devrik cumhurbaşkanı Muhammet Mursi ile beraber 106 kişiye idam cezası verilmesini değerlendirdi. Demokrasi ile seçilen bir devlet başkanını darbe ile görevden uzaklaştıran demokrasi düşmanlarının bir adım daha ileri giderek "idam kararı" aldıklarını belirten Canpolat, "İdam edilecek Muhammed Mursi değil adalettir, insanlıktır, demokrasidir. Öyle gözüküyor ki dünyaya barışı, adaleti ve demokrasiyi getirecek millet yine Türk milletidir" dedi.
7 Haziran seçimlerinin sadece Türkiye’nin seçimi olmadığını, aynı zamanda Orta Asya’nın, Afrika’nın, Balkanlar’ın ve Avrupa’nın seçimi olduğunu vurgulayan Canpolat, "Dünyada hep ağlayan ve gözyaşı döken sadece mazlumlar ve mazlum devletler. Bu işte bir terslik var, artık yeter demenin vakti gelmiştir. Avrupa’nın ve dünya devletlerinin ikiyüzlü politikalarından ve sahte demokrasilerinden, maskelerinden bıktık. Avrupa Birliği yerine ’ümmet birliği’ kurma vakti gelmiştir. Bizler kendi adaletimizi ve haklarımızı kendimiz tesis etmeliyiz. Batı’dan medet ummak, adalet beklemek, insanlık beklemek beyhude" ifadelerini kullandı.
"MUHAMMED MURSİMİZE SAHİP ÇIKALIM"
Suriyelilere Türkiye’den başka sahip çıkan olmadığının belirten Canpolat, "Filistin’e de, Doğu Türkistan’a da sahip çıkacak yine bizleriz. 7 Haziran seçimleri mazlumların ve zalimlerin, darbe ve demokrasinin, insanlık ve insafsızlığın seçimidir. Bu cuma günü cuma namazı sonrası tüm şehirlerimizden dünyaya sesimizi duyuralım. Tepkimizi ortaya koyalım. Darbecilere ve ümmet düşmanlarına boyun eğmediğimizi gösterelim. Muhammed Mursimize sahip çıkalım. Bugün ona yapılan yarın bize yapılır. Ümmetin tek yürek olduğunu tüm dünyaya gösterelim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ümmt Ocakları’ndan Muhammed Mursi’ye Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN