Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Tiryaki Sınıf Arkadaşları İle Buluştu

Giriş Tarihi: 24.5.2015 19:08 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 01:50
İstanbul Üniversitesi 1988 Siyasal mezunları, Altındağ’a çıkarma yaptı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, 27 yıl önce mezun olduğu İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ndeki sınıf arkadaşları ile hasret giderdi.
Başkan Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada ilk gün, Hamamönü ve Ulucanlar Cezaevi Müzesi ziyaret edildi. Farklı illerden gelen 40 kişilik heyet, Altındağ Belediyesi tarafından restore edilerek turizmine kazandırılan Hamamönü’ne hayran kaldı.
SİYASAL MEZUNLARI HAMAMÖNÜ VE ULUCANLAR CEZAEVİ MÜZESİ’Nİ GEZDİ
Mehmet Akif Ersoy Müzesi’ni gezen Siyasal mezunları, Sanat Sokağı’nı da ziyaret etti. Altındağ Belediyesi El Ürünleri ve Gıda Pazarı’na da uğrayan misafirler, Kabakçı Konağı’nda dinlendikten sonra Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ne geçtiler.
Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde koğuşları, avluları, tecrit odalarını tek tek dolaşan Siyasal Mezunları, özellikle cezaevinde yatan ünlü mahkumların eşyalarının sergilendiği 6. koğuşta vakit geçirdiler.
27 YIL SONRA AYNI POZ
Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür ve Sanat Merkezi’ne de geçen heyet, Sanat Sokağı’na uğramayı ihmal etmedi. Akşam yemeğini Ulucanlar Cezaevi Kadınlar Koğuşu restoranında yiyen heyet, yemeğin ardından mezuniyet pozunu yineledi. 27 yıl aradan sonra sınıf arkadaşları ile mezuniyet pozunu tekrarlayan Başkan Tiryaki, “Bir anda 30 yıl geriye döndüm. Hep birlikte eski günleri yad etmek çok güzeldi” diye konuştu.
ALTINKÖY AÇIK HAVA MÜZESİ’NE HAYRAN KALDILAR
Programın 2. gününde, Başkan Tiryaki, misafirlerini Altınköy Açık Hava Müzesi’nde ağırladı. Altınköy’ü Başkan Tiryaki ile birlikte gezen misafirler, önce koyun kırkımını izlediler. Ardından yürüyerek tüm köyü gezen Siyasal mezunları, su değirmeninde buğdayın nasıl una dönüştüğünü izlediler. Ardından asma köprüye tırmanan heyet, köy çamaşırhanesini de gezdi. Son olarak köy meydanında soluklanan misafirler, Altınköy Açık Hava Müzesi’nin benzersiz bir proje olduğunu dile getirdiler.
Sınıf arkadaşları ve aileleri ile birlikte vakit geçirmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan Tiryaki, özellikle çocuklarla fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Tiryaki Sınıf Arkadaşları İle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN