Hacı Bayram Veli Çevre Düzenlemesi Ve Kitapçılar Çarşısı Açılış Töreni

Giriş Tarihi: 26.5.2015 20:58 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 02:13
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti iktidarını istemeyenlerin eski Türkiye özleminde olduklarını belirterek, “HDP’nin kuyruğuna takıldılar. Onu parti olarak seçime soktular. ‘Barajı geçerse AK Parti’nin bileğini bükeriz’. Millet bu oyunu hep bozdu, yine bozacak. Milletimi yine bunlara eyvallah etmeyecek" dedi.
Hacı Bayram Veli Cami Çevre Düzenlemesi ve Kitapçılar Çarşısı Açılış Töreni Hacı Bayram Veli Cami avlusunda düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti yöneticileri, AK Parti milletvekilleri, AK Parti Ankara milletvekili adayları ve vatandaşlar katıldı.
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde yeni Türkiye’yi inşa ettiklerini söyleyerek, Türkiye’nin çok büyük dönüşümler gerçekleştirdiğini ve adımlar attığını belirtti. Akdoğan, AK Parti iktidarını istemeyenlerin eski Türkiye özleminde olduklarını belirterek, "’Eski Türkiye’ye dönelim. Koalisyon, batık bankalar, Uluslararası Para Fonu (İMF) köleliğine, kriz dönemine geri dönelim’ dediler. Bunun için her yola başvurdular. İrtica tezgahı çıkardılar, olmadı. E-muhtıranın yayınladıklarını, olmadı. Arkasından hukuk skandalları, toplumu sokağa dökmeye çalıştılar, partiler arasında ittifaklar açtılar olmadı. Kapatma davaları açtılar olmadı. Her kumpası kurdular, hiçbirinde başarılı olamadılar. En sonunda HDP’nin kuyruğuna takıldılar. Onu parti olarak seçime soktular, ’barajı geçerse AK Parti’nin bileğini bükeriz’. Millet bu oyunu hep bozdu, yine bozacak. Milletimi yine bunlara eyvallah etmeyecek" dedi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, açılışın gönüllerindeki yerinin başka olduğunu kaydederek, "Burada yatan Hacı Bayram Veli Hazretleri’ne hakaret olsun diye, Hacı Bayram ve civarı çok değişik hale getirilmişti. Allah’a hamdolsun, bütün yanlışlıkları teker teker şimdiki Cumhurbaşkanımız, geçmiş dönemdeki Başbakanımızın desteğiyle bu alanı temizledik, bu hale getirdik. Ankara’nın manevi mimarına karşı görevinizi yerine getirmenin haz ve gururunu yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.
Yepyeni bir çarşı yaptıklarını söyleyen Gökçek, yetişkin çınar ağaçlarının alana dikildiğini ifade etti. Gökçek, "Hacı Bayrama ve çevre düzenlemesine bugüne kadar toplam 34 trilyon 881 milyar para sarf ettik. Hacı Bayram Cami çevre düzenlemesi ile birlikte aynı anda 36 eserin daha Açılışını yapıyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacı Bayram Veli Çevre Düzenlemesi Ve Kitapçılar Çarşısı Açılış Töreni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN