Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Zeybekci, İtalya’da EXPO Milano Türkiye Pavyonunun Açılışına Katılacak

Giriş Tarihi: 16.6.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
EXPO Milano Türkiye Pavyonu resmi açılışı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin katılımıyla gerçekleştirilecek.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, EXPO Milano Türkiye Pavyonu Resmi Açılış Töreni, Ekonomi Bakanı Zeybekci’nin başkanlığında, Türk özel sektörünün seçkin firmalarının temsilcileri ve iş adamlarından müteşekkil büyük bir heyetin iştirakiyle 17 Haziran 2015 Çarşamba günü Türkiye Pavyonu’nda gerçekleştirilecek.
EXPO katılımlarını en son teyit eden ülkeler arasında yer alan Türkiye, pavyonunu rekor bir zamanda EXPO’nun açılışına yetiştirdi. Türkiye pavyonunun tasarımı 2 ayda, inşaat çalışmaları ise sadece 3,5 ayda tamamlandı. Türkiye, 4.170 metrekare büyüklüğündeki alan ile, EXPO Milano’daki en büyük 5. pavyona sahip bulunmakta.
Türkiye Pavyonu’nda çalıştaylar, tema-odaklı etkinlikler, gösteriler ve konserlerin yanı sıra gurme dükkanı, restoran, kafeler, hediyelik eşya ve kütüphane için ustalıkla ve özenle tasarlanmış alanlar ve bölümler yer almakta.
17 Haziran’da düzenlenecek resmi açılış töreni münasebetiyle, Türkiye’nin bütün tarihsel zenginliklerini ve kültürel değerlerini yansıtan özel konserler, müzik performansları ve halk danslarının yanı sıra birçok özel etkinlik gün boyunca Türkiye Pavyonu’na renk katacak. Tüm bunlara ilaveten, Türkiye Pavyonu’nun konukları, Türk misafirliğinin sıcaklığını yaşarken Türk mutfağının meşhur yemekleri ve tatlıları ile Türk çayının ve Türk kahvesinin tadına varma şansını elde edecek.
Bakan Zeybekci, akşam saatlerinde uçakla Milano’ya hareket edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Zeybekci, İtalya’da EXPO Milano Türkiye Pavyonunun Açılışına Katılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN