Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

Giriş Tarihi: 18.6.2015 22:48 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 07:21
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şehit eşi, şehit evladı, şehit annesi ve babası olmak herkesin karı değildir. Bu aynı zamanda biz inanıyoruz ki lutfi ilahidir” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ilk iftarını şehit yakınları ve gaziler ile birlikte yaptı. Ramazan ayının ilk iftarını şehit yakınları ve gaziler ile birlikte yaptıklarını belirterek, bu geleneğin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından başlatıldığını ve bu geleneği devam ettirdiklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk iftarda şehit yakınları ve gaziler ile birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine ise sabır dileğinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazilere ise şifalar dilediğini söyledi.
“Şahadet ne ilk ne de sondur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kıyamete dek sürecektir. Ama bizim inancımızda da çok ulvi, yüceler yücesi bir makamdır. Bundan dolayı ben inanıyorum ki şehit aileleri tabi hüzünlüdür ama diğer taraftan da mutludur. Şehit eşi olmak, şehit evladı, şehit annesi ve babası olmak herkesin karı değildir. Bu aynı zamanda biz inanıyoruz ki lutfi ilahidir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN