Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuk Bedenime Dokunma İnisiyatifi’nden Ecrin Açıklaması

Giriş Tarihi: 22.6.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 15:46
Çocuk Bedenime Dokunma İnisiyatifi, Mardin’in Midyat ilçesinde 9 gün önce kaybolan 5 yaşındaki Ecrin Tunç’un arama çalışmalarıyla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesini istedi.
Çocuk Bedenime Dokunma İnisiyatifi’nden yapılan açıklamada, kayıp çocuklar listesine çok kısa bir süre önce katılan 5 yaşındaki Ecrin Tunç’un 13 Haziran 2015 tarihinden beri bulunamadığı vurgulandı. Mardin’in Midyat ilçesinde kaybolan Ecrin için sürdürülen arama çalışmalarından sonuç alınamadığı belirtilen açıklamada, aramaya hangi düzeyde devam edildiğine dair bilgiler kamuoyu ile paylaşılmadığı öne sürüldü.
Sosyal medya üzerinden de #EcrinNerede başlıklı hashtag açılırken her gün ülkenin doğusundan batısına dek pek çok yerden sayısız “kayıp çocuk” haberi geldiğine dikkat çekilen açıklamada, "Yakınlarını Kaybetmiş Aileler Derneği’nin paylaştığı verilere göre 30 bin, İçişleri Bakanlığı’na göre 15 bin 900, Türkiye İstatistik Enstitüsü Kurumu verilerine göre 27 binden fazla çocuk kayıp. Kaybolan çocukların 16 bin 289’u ise kız çocuğu. Bu çocuklardan biri olan 5 yaşındaki Ecrin Tunç’u artık sadece ailesi arıyor" ifadesi kullanıldı.
Mardin Midyat’ta yaşayan Tunç ailesinin 5 yaşındaki kızları Ecrin Tunç, 13 Haziran 2015 tarihinde, ilçeye bağlı Harmanlı köyünde bulunan akrabalarına yaptıkları ziyaret sırasında kaybolmuştu. Bakkala gitmek üzere evden ayrılan küçük Ecrin’in eve dönmemesi üzerine ailesi ve köylüler tarafından yapılan arama çalışmalarından sonuç çıkmayınca, İlçe Jandarma Komutanlığı’na haber verilmiş, özellikle ilk 24 saatte geniş bir arama başlatılmıştı. 9 gün geçmesine rağmen Ecrin bulunamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk Bedenime Dokunma İnisiyatifi’nden Ecrin Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN