Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afganistan Cevizcan Vilayeti Hac Ve Evkaf Müdürlüğüne Malzeme Desteği

Giriş Tarihi: 2.7.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Afganistan’da Merkezi Yönetimlerin Güçlendirilmesi projesi kapsamında Cevizcan Vilayeti Hac ve Evkaf Müdürlüğü’nün idari birimlerine malzeme desteğinde bulunuldu.
Afganistan’da, eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma kadar birçok alanda faaliyetlerine devam eden TİKA, projelerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda TİKA tarafından Afganistan’da Merkezi Yönetimlerin Güçlendirilmesi projesi kapsamında Cevizcan Vilayeti Hac ve Evkaf Müdürlüğü’nün idari birimlerine malzeme desteğinde bulunuldu.
Malzemelerin teslimi için Hac ve Evkaf Müdürlüğü’nde düzenlenen törene Cevizcan Valisi Haji Bay Murat Koyunlu, Hac ve Evkaf Müdürü Mevlevi Abdulrahimİslamyar, TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Kemal Kadir Karadoğan ve Şibirgan Afganistan-Türkiye Dostluk Çocuk Hastanesi Müdürü Dr. Müslüm Kuzudişli katıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Hac ve Evkaf Müdürü İslamyar, TİKA’ya yapmış olduğu yardımlardan dolayı teşekkür ederek yardım edilen bu malzemeler sadece bir idarenin olmadığını, bütün Cevizcan din alimlerine yapılan bir yardım olduğunu söyledi. Daha önce idari ekipmanın eksik olduğu Hac ve Evkaf Müdürlüğü’nün TİKA sayesinde en iyi malzemelerle donatıldığını ifade eden İslamyar, yardımların en önemlisinin de 100 KVA’lık trafo olduğunu belirtti.
Cevizcan Valisi Koyunlu da TİKA’nın Cevizcan’da daha önce de onlarca projeyi hayata geçirdiğini ve yardımlarının devam ettiğini kaydetti. TİKA’nın gerçekleştirdiği projelerle Cevizcan vilayetinin kalkınmasına katkı sağladığını dile getiren Cevizcan Valisi Koyunlu, ’’Ben Cevizcan halkı adına yapmş oldukları katkılardan dolayı TİKA’ya teşekkür ediyorum, Allah Türk halkına zeval vermesin, Türk Bayrağı her zaman dalgalansın, Türkiye ve Afganistan dostluğu daima var olsun’’ dedi.
TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Karadoğan ise TİKA’nın Afganistan genelinde başta eğitim ve sağlık olmak üzere yüzlerce proje gerçekleştirdiğini, bundan sonra da yardımların devam edeceğini vurguladı. Türkiye devleti ve halkının, her zaman Afganistan halkının yanında olduğunu aktaran Karadoğan, ’’Türkiye Cumhuriyeti, hiçbir karşılık beklemeden Afganistan halkına yardım yapıyor, biz de bu yardımların hayata geçirilmesinde payımızın olmasından dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.
TİKA tarafından temin edilen dizüstü bilgisayar, yazıcı, koltuk, cam sehpa takımı, 100 KVA trafo, halı, toplantı masası, dolaplar, projeksiyon cihazı, ses sistemi, hoparlör, masa tipi mikrofon, klima, ofis masası, ofis koltuğu, sandalye ve halıfleksten oluşan malzemelerin yetkililere teslim edilmesiyle tören sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afganistan Cevizcan Vilayeti Hac Ve Evkaf Müdürlüğüne Malzeme Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN