TİKA’dan Nepal’de Askeri Hastaneye Tıbbi Cihaz Ve İnsani Yardım Malzemesi Desteği

Giriş Tarihi: 6.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 13:54
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) yaklaşık 3 ay önce deprem felaketi yaşayan Nepal’de Askeri Hastane’ye tıbbi cihaz, deprem bölgesine ise insani yardım malzemesi desteğinde bulundu.
TİKA, yaklaşık 3 ay önce deprem felaketi yaşayan Nepal’de başkent Kathmandu’daki Askeri Hastane’ye tıbbi cihaz, deprem bölgesine ise insani yardım malzemesi desteğinde bulundu. Türkiye’den uçakla götürülen Dermatome cihazı ve Bebek Küvözü düzenlenen törenle yetkililere teslim edildi. Hastane Başhekimi Dr. Rajip Pande yapılan yardımlardan dolayı Türk yetkililere teşekkür ederek plaket verdi. Nepal Askeri Hastaneleri Sağlık Birimi Başkanı Prof. Dr. Kishore JB Rana da yapılan yardımla büyük bir eksikliğin giderilmiş olduğunu belirterek, cerrahi işlemlerin daha kaliteli hale geleceğini ifade etti.
TİKA ayrıca deprem bölgesinde ulaşılması güç olan bölgelerden Muwakot’a 4 kamyon insani yardım malzemesi götürdü. TİKA yetkililerinin de katılımı ile depremden etkilenen 2 köyde bin 300 aileye gıda paketi dağıtıldı. 800 öğrenciye ise okul çantası ve kırtasiye malzemeleri hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TİKA’dan Nepal’de Askeri Hastaneye Tıbbi Cihaz Ve İnsani Yardım Malzemesi Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN