Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamu Denetçiliği Kurumu Arabuluculuk Girişimleri İle Raporu Kabul Edildi

Giriş Tarihi: 7.7.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Kamu Denetçiliği Kurumu, şikâyetçinin almış olduğu sürekli engelli raporunun, erken emeklilik için müracaat etmiş olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından kabul edilmemesi işleminin iptal edilmesi talebini uzlaşma ile çözüme kavuşturdu.
Şikâyetçi başvurusunda? Eğitim ve Araştırma Hastanesinden almış olduğu engelli raporunda engel durumunun ortopedik ve kronik, rapor süresinin ise sürekli ve yüzde 72 oranında engelli olduğunu belirtti. Şikâyetçi, erken emeklilik için Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığına başvurduğunu fakat bu raporun kabul edilmediğini, yeni bir rapor alınması gerektiğinin kendisine bildirildiğini ileri sürdü. Şikâyetçi, almış olduğu engelli raporunun kabul edilmesi talebiyle Kamu Denetçiliği Kurumu’na başvurdu.
Şikâyet dosyası üzerinde yapılan inceleme neticesinde Kamu Denetçiliği Kurumu, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ile şikâyet konusuna ilişkin görüşmeler gerçekleştirdi. Kamu Denetçiliği Kurumu’nun arabuluculuk çalışmaları sonuç vererek, Sosyal Güvenlik Kurumu, şikâyetçinin konu olan raporunun kabul edileceğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamu Denetçiliği Kurumu Arabuluculuk Girişimleri İle Raporu Kabul Edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN