Alemdağ’a Yapılan Cami Açılış İçin Gün Sayıyor

Giriş Tarihi: 8.7.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Altındağ’da Alemdağ Mahallesi’ne yapılan Alemdağ Camii açılış için gün sayıyor.
Gerçekleştirdiği değişim ve dönüşüm projeleri ile ilçenin çehresini değiştiren Altındağ Belediyesi, Altındağ’da inşa edilen camilerde de yepyeni bir dönem başlattı. Alt katları dükkan ya da alışveriş merkezi olarak kullanılan camilerin aksine daha küçük mahalle camileri inşa eden Altındağ Belediyesi, daha önce yaptığı 4 camiye 4 yeni cami daha ekledi. Karapürçek, Beşikkaya, Gültepe ve Alemdağ Mahallesi’ndeki yeni camilerin inşaatlarında son rötuşlar yapılıyor.
Alemdağ Mahallesi’ne yapılan cami ise, diğer mahalle camilerinden biraz daha farklı. Bölgenin ihtiyacından kaynaklı ve ana arterlerden Orhan Kemal Caddesi üzerinde bulunması nedeniyle diğer mahalle camilerinden daha büyük projelendirilen cami, 2 bin 500 metrekare büyüklüğünde ve bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği şekilde tasarlandı. Selçuklu mimarisinden esintiler de taşıyan cami, aynı zamanda eski ve yeni mimarinin uyumlu birleşiminden oluşuyor. Ahşabın sıcaklığının hissedildiği caminin giriş katı ve bir altındaki kat namazgah olarak ayrılırken, en alt katında ise Kur’an kursu için çok amaçlı bir salon bulunuyor. Çevre düzenlemesi için çalışmaların sürdüğü Alemdağ Camii’nin Ramazan Bayramı’ndan sonra açılması planlanıyor.
Altındağ’ın hızla değiştiğini ve her geçen gün daha da geliştiğini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, vatandaşlar tarafından mahalle camilerine talep olduğuna dikkat çekerek, “Bu kutsal mekanlar bölge halkının ihtiyaçlarını karşılayacaktır” dedi. Başkan Tiryaki, “Kur’an sesinin yükseldiği, altı dükkan olmayan, çocukların ve yaşlıların bahçesinde huzur bulabileceği, temiz, bakımlı camiler yapma amacı taşıyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alemdağ’a Yapılan Cami Açılış İçin Gün Sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN