Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanlık Divanı Tartışmaları Sona Erdi

Giriş Tarihi: 8.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Dün yapılan Danışma Kurulu Toplantısı’nda ortaya çıkan Başkanlık Divanı’nın 18 üyeden oluşması, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’ın önerisi ile TBMM Genel Kurulu’nda oylanarak kabul edildi.
Dün yapılan ve Meclis Başkanı İsmet Yılmaz’ın başkanlık yaptığı Danışma Kurulu Toplantısı’nda AK Parti, CHP ve HDP’nin çoğunluk iradesi ile Başkanlık Divanı’nın 18 üyeden oluşması ve bu 18 üyenin dağılımının AK Parti 8, CHP 4, MHP 3 ve HDP 3 üye olması talebi, Meclis Başkanlığı’nın önerisi ile Genel Kurul gündemine getirildi. Genel Kurul’da yapılan oylama ile öneri kabul edilirken, Başkanlık Divanı önceki yıllarda olduğu gibi 15 üyeden değil 18 üyeden oluşacak. Başkanlık Divanı’nda AK Parti’den 8 üye, CHP’den 4 üye, MHP’den 3 üye ve HDP’den 3 üye görev alacak.
CHP, daha önceden Meclis Başkanlığı’na Başkanlık Divanı üyelerinin isimlerini bildirirken, diğer partilerin de Başkanlık Divanı üyelerini Meclis Başkanlığı’na bildirmesi ve Genel Kurul’da oylanarak Başkanlık Divanı’nın oluşması bekleniyor. Bu sürecin ise ya perşembe günü ya da önümüzdeki hafta salı günü tamamlanması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkanlık Divanı Tartışmaları Sona Erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN