Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Medet Önlü Davası İleri Bir Tarihe Ertelendi

Giriş Tarihi: 9.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Medet Önlü’nün öldürülmesi ile ilgili dava ileri bir tarihe ertelendi. .
Çeçen İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Medet Önlü cinayeti davasında ikinci duruşma 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davaya Medet Önlü’nün ailesi ve avukatı, sanıklar Murat Aluç ve İbrahim Şimşek, tanık Mehmet Fatih Yurdakul ve sanık avukatları katıldı. Önlü’nün aile avukatı, davanın sanıkları arasında yer alan Mehmet Akif Cömert’in neden duruşmaya getirilmediğini sorarak, bir sonraki duruşmada mahkeme salonunda yer almasını istedikleri yönündeki talebi dile getirdi.
Sanık İbrahim Şimşek ise ifadesinde, evine gelen Murat Aluç’u saklamadığını, misafir ettiğini ve Aluç’un Medet Önlü cinayetinin zanlısı olduğunu bilmediğini söyledi. Tanık Yurdakul da, Önlü ile yaklaşık 30 yıllık arkadaş olduklarını belirterek, cinayetle ilgili bilgisinin olmadığını ifade etti. Yurdakul, Medet’in kendisine herhangi bir tehdit aldığına dair bir şey söylemediğini kaydetti.
Önlü’nün aile avukatı, cinayetin tetikçisi olarak yargılanan Murat Aluç’a cinayetin sanıklarından Rizvan Ezbulatov’la görüşmek istememesine rağmen Ezbulatov’la yakın olan kendisiyle görüşmesinin nedenini sordu. Bunun üzerine sanık Aluç, “Her gidişimde para verdiğim için gidiyordum. Bağış adı altında para veriyordum. Bu paraları bana Rizvan veriyordu” dedi.
Mehmet Akif Cömert’in sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden paylaştığı ve yerini açıkça belirttiği resim içerikli paylaşımları da Önlü’nün avukatı tarafından mahkeme heyetine sunularak, dava dosyasına işlendi.
Medet Önlü’nün eşi Leyla Önlü, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğum için utanıyorum. Ben adalet görmek istiyorum. İki tane kiralık katili kar��ıma getirip bana işkence çektiriyorsunuz. Devletten şikayetçiyim. Ben diğer sanıkları da görmek istiyorum" dedi.
Sanık avukatları, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin ve adli kontrolleri bulunan sanıkların adli kontrollerinin kaldırılmasını talep ettiler. Mahkeme, yapılan ikinci duruşmanın ardından ileri bir tarihe ertelendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medet Önlü Davası İleri Bir Tarihe Ertelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN