Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak Zabıtası Bayram Öncesi Denetimlerini Sıklaştırdı

Giriş Tarihi: 14.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Mamak Belediyesi Ramazan Bayramı öncesi ilçede bulunan gıda üretim hanelerinde denetimlerini sıklaştırdı.
Zabıta ekipleri ilçede bulunan unlu ve şekerli gıda üretim hanelerini yönelik denetimleriyle vatandaşların huzurlu bir bayram alışverişi yapmasını sağlıyor. Tatlı tüketiminin arttığı bayramlarda yapılan denetimler halk sağlığı açısından son derece önemli. Zabıta ekipleri gittikleri üretim haneleri en ince noktasına kadar denetliyor. Satışa sunulan ürünlerin tazeliğinden, üretim şartlarının sağlıklı ve hijyenik olmasına kadar bir çok konuya dikkat eden ekipler, eksikliği bulunan esnafı uyarıyor.
Yapılan bütün denetimlerin amacının vatandaşın sağlığını korumak olduğunu dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Zabıta ekiplerinin bayram denetimleri vatandaşlarımızın daha güvenli, daha sağlıklı bayram alışverişi yapmaları açısından önemsiyoruz. Yapılan rutin denetimlerin dışında, özel zamanlarda yapılan ani denetimlerle birlikte vatandaşın güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlıyoruz” dedi.
MAMAK’TA ESNAF ARTIK DAHA BİLİNÇLİ ÜRETİM YAPIYOR
Yapılan denetimlerde üretim hanelerde saptanan eksikler teftiş defterlerine not ediliyor. Mamak’ta bulunan esnafın artık çok daha bilinçli bir şekilde üretim yapmaya başladığını dile getiren zabıta ekipleri, küçük eksiklikler konusunda esnafı uyararak eksiklerini bir an önce tamamlamasını sağlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak Zabıtası Bayram Öncesi Denetimlerini Sıklaştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN