Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AŞTİ’de Bayram Önlemleri

Giriş Tarihi: 16.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
AŞTİ’de Ramazan Bayramı öncesi, Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ve AŞTİ’nin işletmesini yapan BUGSAŞ ekipleri denetimlerini yoğunlaştırdı.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak ve AŞTİ’nin işletmesini yapan Büyükşehir Belediyesi’ne ait BUGSAŞ Şirketi’nin Genel Müdürü Seçkin Odabaşı’nın başında olduğu denetim ekipleri, otobüsler ve seyahat firmalarından AŞTİ’deki büfelere ve kafeteryalara kadar, çok sayıda işyerinde denetimlerde bulundu.
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, Büyükşehir Belediyesi’nin kurumlarından biri olan AŞTİ’nin, Ankara’ya ilk gelenler için Ankara’nın “Görünen yüzü” olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Bu nedenle, BUGSAŞ Genel Müdürlüğü ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanında en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Burada BUGSAŞ Genel Müdürlüğümüz, kendi hizmet alanındaki profesyonelliğini en iyi şekilde ifade ediyor, zabıta olarak biz de takviye hizmet sağlıyoruz.”
Terminallerin işletilmesini düzenleyen 4925 Sayılı Yasa gereği Kara Ulaştırma Genel Müdürlüğü’nün yetki alanındaki hizmetleri Zabıta’nın gerçekleştirdiğine dikkat çeken Başkan Karabudak, “Bu denetimler, bizde rutin olarak zaten gerçekleştiriliyor. Ancak bayram öncesinde ve önemli günlerde denetimleri artırıyoruz. Yoğunluğun tepe noktasında olduğu, günlük 2 bin aracın hareket ettiği bir günde de AŞTİ’de vatandaşımızın huzur içinde seyahate çıkması için çalışıyoruz" dedi.
Sadece otobüsler değil, AŞTİ’deki işletmelerin de daha düzgün ve nizami çalışmasını sağlamak için denetimler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Karabudak, AŞTİ’deki 184 kamerayla BUGSAŞ Genel Müdürlüğü güvenlik birimlerinin, AŞTİ’yi 24 saat kontrol altında tuttuğunu söyledi.
-SURİYELİ SIĞINMACILAR KAMPLARA GÖNDERİLDİ
BUGSAŞ Şirketi’nin Genel Müdürü Seçkin Odabaşı da AŞTİ’de bayram öncesinde özellikle korsan firmalara müdahale ettiklerini ve bunların yolcu taşımasına izin vermediklerini söyledi. Odabaşı, vatandaşları, biletlerini gişelerden ve yazıhanelerden almaları, otobüslerle olculuk biletsiz uyarısında bulundu.
AŞTİ’deki insan yoğunluğu nedeniyle temizlik hizmetlerini en üst seviyeye çıkardıklarını belirten Genel Müdür Odabaşı, AŞTİ’yi mesken edinmeye çalışan Suriyeli sığınmacıları da kamplara gönderdiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AŞTİ’de Bayram Önlemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN