Yenimahalle’de Haşere İlaçlaması Yapıldı

Giriş Tarihi: 18.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Yenimahalle’de Haşere İlaçlaması Yapıldı
Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, hizmet filosuna kattığı yeni araçlarıyla haşerelere yönelik ilaçlama çalışmalarına başladı.
9 personeli, baştan aşağı yenilediği 8 açık, 1 kapalı hizmet aracı ve ilaçlama makineleri ile sinek, fare, hamamböceği ve türlü haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını her gün düzenli şekilde sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilaçlama faaliyeti kapsamında; ilçe merkezinin yanı sıra mesire yerleri, pazar yerleri, yer altı çöp konteynerleri, okullar, camiler ve parklara da ilaçlama yapıyor. Ayrıca Yenimahalle’de ilaçlama yapılmayan tek bir mahalle ve sokak kalmıyor.
Halk sağlığını tehdit eden uçan haşerelere yönelik ULV, yerde yaygın olarak bulunan ve diğer haşerelere yönelik de atomizerli alan ilaçlaması yapılıyor. İlaçlama çalışmalarında, doğal dokuya zarar vermeyen, Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun ilaçlar kullanılıyor.
VATANDAŞLARDAN GELEN TALEPLER DE KARŞILANIYOR
Hava sıcaklıklarının uygulama yapılabilecek sınırların altına düşene kadar ilaçlama mücadelesinin devam edeceğini belirten yetkililer, rutin uygulamaların dışında, vatandaşlardan gelen ilaçlama taleplerinin de karşılanacağını belirttiler.
ÖNCE HALK SAĞLIĞI
Çalışmalar kapsamında halk sağlığının ön planda tutulduğunun altını çizen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Sağlık Bakanlığı tarafından etken madde ve ruhsatları onaylanmış halk sağlığı grubu ilaçların kullanıldığı ve ilaçlama çalışmalarının yaz sezonu sonuna kadar devam edeceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle’de Haşere İlaçlaması Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN