Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Estetikte Yeni Yöntem: Zaman Makinesi

Giriş Tarihi: 19.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Estetikte Yeni Yöntem: Zaman Makinesi
Mayasante Polikliniği Direktörü Estetik Hekim Devrim Gürsoy, zaman makinası olarak adlandırdıkları sistemin, kişilere arzu ettiği doğallık, sağlık ve bütünsel bir güzelliğin kapılarını açma konusundaki estetik tedavi yaklaşımının en etkililerinden biri olacağını kaydetti.
Medikal estetikte herkesin beklentisinin naif, yan etkisi olmayan, pratik, çabuk uygulanan aynı zamanda etkileri hızla görülen estetik uygulamalar olduğuna dikkat çeken Gürsoy, zaman makinesi konsepti ile bu ihtiyaçların karşılanabildiğini bildirdi. Zaman makinesi konsepti ile, ilk defa aynı cihazda altı farklı teknoloji ile hem bedende hem de yüz bölgesinde bir yenilenme ve toparlanma müjdesi veren Medikal Estetik Hekim Devrim Gürsoy şunları söyledi:
“Bu sistemin kazandırdığı bir başka yenilik de, tüm doku elemanlarına bir rejenerasyon oluşturması. Bugüne kadarki sistemlerden tamamen farklı olarak, kas dokusu üzerinde elektriksel uyarı olmadan "Diatermik stimülasyon" yapıyor, ultrason ve monopolar radyofrekans ile gerekli bölgelerde yağ dokusunu kavite ediyor. Ciltteki selülit, çatlak ve sarkmalarda düzelme sağlayabiliyor. Cilt katmanlarını derinden yüzeye "water peeling" (su peeling) ile aydınlatıyor, parlatıyor, ölü derinin atılmasını öncüllerinden farklı olarak, patentli altın iğne teknolojisi ile tüm cilt katmanlarını yeniliyor, izlerin azalmasını, gözeneklerin ise kapanmasını sağlayabiliyor. Kısacası zamanı sizin için geri işletiyor.”
BEDEN VE YÜZ BÖLGESİ BİRLİKTE GENÇLEŞİYOR
Söz konusu yöntem sayesinde ortalama 45 ila 60 günlük süreçte ve haftada 1-2 uygulama ile, bütünsel bir gençleşme sağlandığına dikkat çeken Dr.Gürsoy, bu süreçte tek bir sistemle, yüz bölgesinden bedene, kas dokudan cilt yüzeyine kadar tüm doku seviyelerinde iyileşme meydana getirilebildiğini ifade etti.
Devrim Gürsoy, bu durumun da medikal estetik işlemlerinin yalnızca uygulama yapılan alanda etki gösteriyor olması dezavantajını ortadan kaldırdığını bildirdi. Mayasante Polikliniği Direktörü Estetik Hekim Devrim Gürsoy, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Doğru estetik işlem kavramı artık, doğal, bakımlı, sağlıklı, yıpranmamış, sahip olduğu kimliğinde beden ve yüz olarak bir bütün halinde genç gösterme amacına hizmet eden işlemleri kapsayan bir kavram halini almaktadır. Medikal estetik hekimleri olarak biz de, kişinin sahip olduğu oransal uyumu bozmayan aksine arttıran uygulamaların günümüzdeki medikal estetik sektörün gücünü arttıran temel unsur olduğuna inanmaktayız.”
BÜTÜNSEL GÜZELLİK İÇİN ZAMAN MAKİNESİ KONSEPTİ
Devrim Gürsoy, zaman makinası olarak adlandırdıkları sistemin, kişilere arzu ettiği doğallık, sağlık ve bütünsel bir güzelliğin kapılarını açma konusundaki estetik tedavi yaklaşımının en etkililerinden biri olacağını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Estetikte Yeni Yöntem: Zaman Makinesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN