Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenimahalle’de Sabuna Çocuk Eli Değdi

Giriş Tarihi: 22.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Yenimahalle’de Sabuna Çocuk Eli Değdi
Yenimahalle Belediyesi, çocukların hem eğlenerek hem de öğrenerek güzel bir yaz tatili geçirmeleri için Yenimahalle Belediyesi Meslek Edindirme ve Hobi Kursları bünyesinde Yaz Okulları’nda kurslara devam ediyor.
YENİMEK’in Uğrak Kurs Merkezi’nde sabun yapımını öğrenen 25 minik, haftada 4 saat aldıkları eğitimle sabunları kendi elleriyle yaparak, eğitmen Aslan Özkan eşliğinde de tasarımlarına renk katıyor.
EL, GÖZ, YÜZ HAREKETLERİNİ BİRLİKTE KOORDİNE ETMEYİ ÖĞRENİYORLAR
2 senedir devam eden sabun yapım kursunun yaz okuluna katılan minikler, özel kıyafetlerle 2 aylık eğitimin ardından sabun yapımını öğreniyor. Çoğunlukla çocukların dikkatini çeken hayvan figürü kalıplarında çalışan öğrenciler, el, göz, yüz hareketlerini birlikte koordine etmeyi de öğreniyorlar.
KURSİYERLER ÜRÜNLERİNİ SERGİLİYOR
Miniklerin dışında, yetişkinlere de sabun yapımı eğitimi veren kurs merkezi, AcityOutlet ve Batıkent Meydan AVM’dekursiyerlerin ürünlerini sergilemesine de stant açarak destek sağlıyor. Ürünleri satarak aile bütçesine katkıda bulunan yetişkinler, aynı zamanda değişik sabun tasarımları yaparak, özel siparişte alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle’de Sabuna Çocuk Eli Değdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN