Şehit Binbaşı Kulaksız’ın Eşi’nin Duygusal Anları

Giriş Tarihi: 1.10.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 1.10.2015 12:57
PKK’lı teröristler tarafından aracında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Binbaşı Arslan Kulaksız’ın ismi, Mamak’ta kentsel dönüşüm kapsamında TOKİ tarafından yaptırılan bir okula verildi. Açılışa katılan Kulaksız’ın eşi gözyaşlarına hakim olamadı.
Mamak’ta TOKİ tarafından kentsel dönüşüm kapsamında yaptırılan bir okula, PKK’lı teröristler tarafından aracında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan, Binbaşı Arslan Kulaksız’ın adı verildi. Açılışa Binbaşı Arslan Kulaksız’ın eşi Sibel Kulaksız, Kızı İrem Kulaksız, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak Kaymakamı Ali Mantı, Elazığ Milletvekili Serpil Bulut ve askeri yetkililer katıldı.
“BİR TANE ASLAN GİDER BİN TANE ASLAN GELİR”
Okul açılışında konuşma yapan Binbaşı Kulaksız’ın eşi Sibel Kulaksız, gözyaşları içerisinde yaptığı konuşmada, “Eşimle gurur duyuyorum, iki ay önce kaybettim; şehit oldu eşim. Siz onu yad ederek, ismini bu okula vererek beni gururlandırdınız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Asla bu vatan bölünmeyecek, kanımızın son damlasına kadar bizim. Uğrunda can verdiğimiz vatan, vatandır. Bir tane aslan gider bin tane aslan gelir” ifadelerini kullandı.
Mamak Belediye Başkanı ise açılış kapsamında yaptığı konuşmada şunları kaydetti:
“Bugün hem eğitim öğretim yılının açılışını hem de geçtiğimiz aylarda şehit verdiğimiz, hain terör örgütü tarafından şehit edilen, binbaşımızın bir vefa örneği olarak isminin verildiği ve bu vesileyle tüm şehitlerimizin de bir kez daha rahmetle andığımız, Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız İlköğretim Okulu’nun açılışını yapıyoruz. Bir taraftan sevinç, bir taraftan da hüznü ve mutluluğu birlikte yaşıyoruz.”
Yapılan konuşmaların ardından, Şehit Binbaşı Kulaksız’ın eşi Sibel Kulaksız’a teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi. Daha sonra Sibel Kulaksız ve kızı İrem Kulaksız tarafından Binbaşı Arslan Kulaksız’ın adının verildiği okulun açılışı yapıldı. Açılışın ardından Sibel Kulaksız, kızı İrem Kulaksız, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve beraberindekiler, sınıfları ziyaret ederek, çocuklara çeşitli hediyeler dağıttı. Sınıflardan birinde eşinin fotoğrafını gören Sibel Kulaksız, gözyaşlarına hakim olamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit Binbaşı Kulaksız’ın Eşi’nin Duygusal Anları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN