Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’daki Terör Saldırısı

Giriş Tarihi: 13.10.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 13.10.2015 12:45
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), milletin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bu günlerde, sabır ve metanet içinde, milletin ve insanlığın ortak temel değerleri etrafında birleşmesi gerektiğine inandıklarını bildirildi.
YÖK’ten ’daki terör saldırısıyla ilgili yapılan açıklamada, “Yükseköğretim Kurulu olarak; Ankara’da meydana gelen insanlık dışı terör olayından dolayı derin üzüntü duymaktayız. Milletçe acımız çok büyüktür. Terör; amacı, ideolojisi, dini ya da stratejik hedefi ne olursa olsun lanetlenecek bir insanlık suçudur. Ülkemizin birliğine, dirliğine ve istikrarına yönelen her saldırıyı kınıyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü parçalamayı hedef alan bu tür menfur olaylar, milletimizin sağduyusu sayesinde hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır” denildi.
Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:
“Milletçe bütün tahriklere karşı metanetimizi koruyarak sağduyuyla hareket etmek zorundayız. Sağduyulu ve birlik içinde olduğumuzda hiçbir güç bizi ayrıştıramayacaktır. Aziz milletimizin, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bu günlerde, sabır ve metanet içinde, milletimizin ve insanlığın ortak temel değerleri etrafında birleşmesi gerektiğine inanıyoruz. Ülkemizde yaşanan terör olaylarında hayatlarını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli aileleri ve yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar dileriz. Milletçe başımız sağ olsun”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara’daki Terör Saldırısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN