Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Edoğan Aleyhinde Slogan Atan Kıbrıslılar’a Canlı Yayında "Vatan Haini" Dedi

Giriş Tarihi: 18.10.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 18.10.2015 15:35
Beyaz TV sunucusu Tahir Sarıkaya, Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde açılan "Getirdiğin su, götürdüğün canları temizleyemez" pankartı açanlara canlı yayında, "Bu pankartı açanlara hakkımı helal etmiyorum. Haram olsun o su" dedi.
Sarıkaya, Türkiye’den Kıbrıs’a su taşıyacak projenin açılışı için Girne’de düzenlenen törende, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde slogan atanlara canlı yayında sert tepki gösterdi.
İlk kez halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açılan, "Getirdiğin su, götürdüğün canları temizleyemez" pankartını değerlendiren Sarıkaya, "Herkes iktidarı, Cumhurbaşkanı’nı eleştirebilir ama bugün bir ülkede Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı’na ’katil’ deniyorsa benim kanıma dokunur" diyerek, "Eleştirmek ayrı ’katil’ denmesi ayrı. Erdoğan kimi öldürmüş?" diye sordu.
"O SU VATAN HAİNLERİNE HARAM OLSUN"
"Bir ülkenin Cumhurbaşkanı katilse o zaman ben de katilim" diye konuşan Sarıkaya, "Bunu diyen kim yavrumuz, su götürdüğümüz yavrumu. Bunlar yavru değil, bunlar vatan haini. Herkes haddini bilmeli. Ben bu ülkede vergi veriyorum. Benim paramla gitti o su. Bu pankartı açanlara hakkımı helal etmiyorum. Haram olsun o su çünkü bunlar vatan haini" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edoğan Aleyhinde Slogan Atan Kıbrıslılar’a Canlı Yayında "Vatan Haini" Dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN