Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sincan 958 kamera ile takip ediliyor

Giriş Tarihi: 26.4.2016 13:30
Sincan 958 kamera ile takip ediliyor

Sincan kamera sistemleri ile 24 saat gözlem altındaB. Sincan Belediyesi, vatandaşların huzuru ve güvenliği için şehri 140 noktadaki 958 kamera ile takip ediyor. Elde edilen canlı görüntüler, İlçe Emniyet ve ekiplerince de takip edilebiliyor.

Sincan Belediyesi, vatandaşların huzuru ve güvenliği için mahalle, park, alt geçit, kavşak ve hafriyat noktalarını güvenlik kameraları ile takip ediyor. Vatandaşların daha güvenli bir ortamda yaşaması ve olası bir olumsuzluğun önlenmesini sağlayan kameralar, Sincan Belediyesi güvenlik birimi tarafından 7 gün 24 saat boyunca takip ediliyor. Vatandaşlar Kamera görüntülerine, www.sincan.bel.tr uzantılı adresindeki "Canlı Yayınö sekmesinden de ulaşılabiliyor.

Şehir genelindeki parklar, 609 kamera ile 24 saat kayıt altına alınıyor. Şehrin giriş ve çıkışlarındaki görüntülerin kayıt altına alınması için 28 mahalle 132 kamera ile izleniyor. Çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla da 14 hafriyat noktası 36 kamera ile denetleniyor. Her geçen gün sayısı artırılan kameralar İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün de en büyük yardımcısı… Elde edilen görüntüler, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve ekipleri tarafından da takip edilebiliyor.

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN

Kamera sistemi uygulaması Sincanlılar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor. Kameraların yerleştirildiği noktalarda güvenlik sorunlarının aza indiğini belirten Fatma Şengüler, "Kameraların caydırıcı etkisi bulunuyor. zaman parklarda ve mahallelerimizde meydana gelen olumsuz olaylar bizleri rahatsız ediyordu. Belediyemizin kamera uygulamasından sonra bu sorunlar en aza indiö diye konuştu.

DAHA HUZURLU VE GÜVENLİ BİR SİNCAN İÇİN…

Daha huzurlu ve güvenli bir şehir için çalışmalara aralıksız devam edeceklerini söyleyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Teknolojiyi en hızlı ve en verimli kullanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Kamera sistemi uygulamamız ile özellikle çocuklarımız parklarda güzel vakit geçiriyor. Evlerinde internet üzerinden çocuklarını takip edebilen ebeveynlerin de içi daha rahat oluyor. Çalışmalarımızın temelini vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği oluşturuyorö dedi.Kaynak: DHA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sincan 958 kamera ile takip ediliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN