Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez’den Yeni Doğan’a 4 Dönüm Yeşil Alan

Giriş Tarihi: 19.2.2015 14:28
Kepez’den Yeni Doğan’a 4 Dönüm Yeşil Alan
Kepez Belediyesi, imara uygun yapılaşmasını sağladığı Yeni Doğan Mahallesi’nin yeşil alan ihtiyacını da karşılıyor. Mahalleye 4 dönümlük yeşil alan geliyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından mahallede iki yeni park çalışması başlatıldı. Parklardan bir tanesi 3067 Sokak’a inşa ediliyor. Yapımına başlanılan ve 1 dönüm alandan oluşan parkta, oturma alanları, çocuk oyun grubu olacak. Diğer park ise 3072 Sokak’a yapılıyor. Park alanındaki tapu tahsisleri yapılan gecekondular hak sahiplerinin rızasıyla kaldırıldı.
Gecekondulardan temizlenen ve 3 dönümden oluşan park alanında, basketbol sahası, açık hava spor aletleri, çocuk oyun grubu, kapalı ve açık oturma mobilyaları yer alacak. Her iki parka da çeşitli türde çiçek ve ağaç fidanı dikilecek. Mahalleye güzellik katacak ve yaşayanların sosyal donatı alanı ihtiyacına cevap verecek olan iki park bu yıl içerisinde hizmete girecek.
BAŞKAN TÜTÜNCÜ MAHALLEYİ İHYA ETTİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 1’inci döneminde mahallenin tüm sokaklarının asfaltı ve kaldırımı yenilenmişti. Yine Başkan Tütüncü döneminde verilen imar hakları, tapu tahsisleri sonucu, bölgede gecekonduların yerine imara uygun modern konutlar inşa edilmişti. Doğalgazın da getirildiği bölgede elektrik iletim hatlarının tamamı yer altına alınmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’den Yeni Doğan’a 4 Dönüm Yeşil Alan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN