Kılıçdaroğlu’un Hemşehrisi AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı

Giriş Tarihi: 23.2.2015 13:28
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Dersimli hemşehrisi Ziraat Mühendisi Nadire Kozan, AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu. Kozan, AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğu için bazı alevilerden tepki aldığını ancak yakınlarının desteğiyle yola çıktığını söyledi.
1993 yılında Tunceli’den (Dersim) ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da akrabası olan iki çocuk annesi 38 Nadire Kozan, AK Parti Antalya’dan Milletvekili aday adayı oldu. Ziraat Mühendisi olan Kozan, AK Parti Antalya Muratpaşa kadın kollarında 10 yılı aşkındır görev yaptığını söyledi.
"DERSİMLİYİM CHP’NİN POLİTİKALARINI BENİMSEMİYORUM"
Uzun yıllar Avrupa yaşadığını belirten Kozan, AK Parti iktidarına kadar Avrupa’daki özgürlüklere imrendiğini söyledi. Kendisinin alevi kızı olduğunu kaydeden AK Parti’den Milletvekili aday adayı Nadire Kozan, “Dersimliyim, Aleviyim. Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel başkanı olarak siyasi bir mücadele veriyor. Benim siyasi tercihim çok farklı. CHP’nin politikalarını benimsemiyorum. Dersim’in her karış toprağına bombalar yağmasına neden olan bir siyasi partide siyaset yapmam atalarıma büyük saygısızlık olur. AK Parti’nin bu ülkeye daha çok hizmet ettiğini yaşıyor ve görüyorum. Kemal Kılıçdaroğlu ile hemşehri olmamız aynı siyasi bir partide olacağız anlamını taşımaz. Kemal Bey, her zaman olduğu gibi kaybedeceği bir seçime hazırlanıyor” dedi.
"ALEVİLERDEN TEPKİ ALDIM"
Dersim’den de milletvekili aday adayı olması için tekliflerin geldiğini hatırlatan Kozan, “10 yıldır Antalya’da yaşıyorum. İşim ailem burada. Bu nedenle Antalya’dan aday adayı oldum. TBMM’ye seçilirsem ülke genelinde yaşayan Alevilerin sesi olmak için mücadele edeceğim. Alevi kızı olarak, tüm Alevilerin sesi olmak için çalışacağım. Bana tüm ailem destek oldu. AK Parti’den aday adayı olduğum için bazı Alevilerden tepki aldım. Çoğunluk ise bana destek verdi” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu’un Hemşehrisi AK Parti’den Milletvekili Aday Adayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN