AK Parti’nin Aday Adayı Doç. Dr.ulusoy’dan Çözüm Süreci Değerlendirmesi

Giriş Tarihi: 6.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 6.3.2015 11:26
AK Parti’nin Aday Adayı Doç. Dr.ulusoy’dan Çözüm Süreci Değerlendirmesi
AK Parti Antalya Milletvekili aday adayı Doç. Dr. Kadir Ulusoy, çözüm sürecinin yaklaşık 35 yıldan bu yana akan kardeş kanının durması için önemli bir fırsat olduğunu belirtti.
AK Parti Antalya Milletvekili aday adayı Doç. Dr. Kadir Ulusoy, özellikle 2011 yılından sonra başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve ekiplerinin, titiz çalışmaları sonucunda, bürokratlar, akademisyenler, sivil toplum örgütleri ile halkın farklı kesimlerinden insanların görüşleri alınarak ortak akıl noktasında hareket ederek bu süreci iyi bir şekilde yönettiklerini kaydetti.
Türkiye’nin önemli enerji hatları ve havzası üzerinde bulunduğunu, bu durumunun Sultan 2. Abdülhamit’ten bu yana bilindiğini ve bu coğrafyanın sürekli kargaşa içine sokulmak istendiğini ifade eden Doç.Dr. Ulusoy, 1. Dünya Savaşı sürecinde de birilerinin enerji yataklarını ele geçirmek için bu coğrafyada kardeşi kardeşe kırdırttığının bilindiğini söyledi. Tarihten ders almak gerektiğini belirten Doç. Dr. Ulusoy, AK Parti Hükümetinin ‘tarih şuuruyla’ kardeşlik bağını güçlendirmek için kardeş kanını durdurmaya çalıştıklarını söyledi.
Doç. Dr. Kadir Ulusoy, Adıyaman Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi’nde görev yapmış bir Antalyalı olarak, Adana’yı, Mersin’i, Osmaniye’yi, Hatay’ı ve Antalya’yı ve Güneydoğu’yu da iyi bildiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:
”Akdeniz, Yörük ve Türkmen bölgesidir. Burada yaşayan Kürt kardeşlerimiz de vardır. Herkes kanın durmasını istiyor. Yörük-Türkmen ahalisinin bir takım çekinceleri vardır. Bunda özellikle medyada oluşturulan bölünebiliriz, parçalanabiliriz gibi algıların da büyük etkisi vardır. Herkes, kardeş kanının durmasını istemektedir. Hiç kimse, kanın durmasından rahatsızlık duymayacaktır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’nin Aday Adayı Doç. Dr.ulusoy’dan Çözüm Süreci Değerlendirmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN