Başkan Türel Kadınlar İçin Çaldı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar için piyano çaldı. Kadına şiddeti nefretle kınayan Türel, “Kadına kalkan eller insan eli bile değildir” dedi.
Başkan Menderes Türel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Büyükşehir Belediyesi’nin kadın çalışanları için Cam Piramit’te yemek ve eğlence etkinliği düzenledi. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı sanatçılarının müzikleriyle renklendirdiği etkinlikte, tüm kadın çalışanlara karanfil verildi ve gümüş kolye hediye edildi.
KADINA ŞİDDETİ KINADI
“Sizlerle birlikte mesai yapmaktan büyük onur duyuyorum” diyen Türel, “Kadınların bu dünyadaki önemi üzerine söylenecek birçok söz var. Cennet analarımızın ayakları altındadır diye buyrulmuş, bunun üzerine çok da fazla bir söz söylemeye gerek yok. Kadınlar zarafetin, nezaketin temsilcisidir. Kadının olduğu yerde disiplin, çalışkanlık, titizlik vardır. Bugün Büyükşehir Belediyesi olarak bir çok önemli projeye imza atabiliyorsak bu özellikle kadın mesai arkadaşlarımızın emekleri sayesindedir" dedi. Son zamanlarda kadına şiddet konusunda yaşananların yürekleri parçaladığını ifade eden Türel, Bunları kabul edilmesinin mümkün olmadığını kaydetti.
EŞİNE TEŞEKKÜR
Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın olduğunu vurgulayan Türel, örnek olarak kendi ailesini gösterdi. Türel, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı fevkalade büyük fedakarlık istiyor. Yoğun çalışma ortamına sizler de şahitsiniz. Kadının fedakarlığı söz konusu olmadığı takdirde erkeklerin de başarılı olabilmesi mümkün değil. Menderes Türel olarak, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği, Genel Başkan Yardımcılığı gibi bir çok önemli göreve layık görülebildiysem bunun arkasındaki en büyük başarı kıymetli eşim Ebru Türel’e aittir” diye konuştu.
KADINLAR İÇİN ÇALDI
Başkan Türel, konuşmasının ardından eşi Ebru Türel’e çiçek verdi ve gümüş kolye hediye etti. Türel, bütün kadınlar adına Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sanem Öztürk’e de çiçek takdim etti. Başkan Menderes Türel, daha sonra kadınlar için piyanonun başına geçti. Türel, Selami Şahin’in Özledim parçası ile Özdemir Erdoğan’ın İkinci Bahar şarkılarını kadınlar için çaldı. Türel’in melodilerine, konservatuvar sanatçıları da solist olarak eşlik etti.
KADINLAR MATİNESİ
Başkanı Menderes Türel, daha sonra Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Demir Plaza’da düzenlenen Kadınlar Matinesi’ne katıldı. Kadınlar, yoğun ilgi gösterdikleri Başkan Türel ile bol bol fotoğraf çektirdi. Kadınların bu özel gününü kutlayan Türel, mutlu günlerine ortak oldu. Başkan Türel’in ayrılmasının ardından kadınlar, orkestra eşliğinde doyasıya eğlenerek, unutulmaz bir Kadınlar Günü yaşadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Türel Kadınlar İçin Çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN