Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muratpaşa’dan Yabancı Uyruklulara Özel Kurs

Giriş Tarihi: 11.3.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Muratpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, meslek edindirme ve hobi kurslarının yanı sıra ilçede yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar için de Türkçe kursu veriyor.
Muratpaşa Belediyesi, büyük bölümü Rus uyruklu olan yabancı kökenli vatandaşlar için Türkçe kursu düzenliyor. Kursa katılan vatandaşlara Türkçe derslerinin yanı sıra belediye hizmetlerinden nasıl yararlanabilecekleri de anlatılıyor. Katılımcılara ayrıca Türk kültürü, gelenek ve görenekleri hakkında da bilgi veriliyor. Muratpaşa Belediyesi’nin Muratpaşa Kaymakamlığı işbirliğinde gerçekleştirilen ve Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerince verilen Türkçe kursu, belediye hizmet binasında veriliyor.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Mayıs ayı sonunda tamamlanacak olan kursu ziyaret etti. Başkan Uysal, kursiyerlerin çocuklarına, oyuncak armağan etti. Başkan Uysal, “Pamfilya, çok farklı kültürlerin barış içinde, bir arada yaşadığı yer demek. Muratpaşa olarak Pamfilya’yız. Biz, kentimizde yaşayan herkesi, tüm komşularımızı seviyoruz. Kurslarımızda, Türkçe öğrenmenin yanı sıra belediyemiz hizmetlerinden nasıl yararlanacağınız ve Türk kültürü ile gelenekleri de sizlere anlatılacak” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa’dan Yabancı Uyruklulara Özel Kurs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN