Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Böcek, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Giriş Tarihi: 20.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 11:33
Başkan Böcek, Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de katıldığı toplantıda muhtarların bölgelerinde yaşadıkları sorunları dinlemeye devam ediyor.
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belirli periyotlarla düzenlediği Muhtarlar Toplantısı’nda mahalle muhtarlarının sorunlarını dinleyerek ilgili başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte yerinde çözüm üretiyor.
Başkan Muhittin Böcek, son olarak Akkuyu Mahallesi’nde 32 bin metrekare bir alana Expo 2016 Antalya Parkı’nın startını verdiklerini söyledi. Bununla birlikte Çocuk Kreşi, Yaşlılar Kreşi, Kadınlar Sanat ve Eğitim Lokali gibi projelerin de yapımının devam ettiğini dile getiren Başkan Böcek, 30 Mart Yerel Seçim sonrası mahalle tüzel kişiliği kazanan ve kendi sınırları içinde yer alan köylerde de hizmet atağı başlattıklarını bildirdi.
Başkan Böcek sıcak asfalt, kaldırım ve park çalışması dışında mahallelilerin düğün, sünnet, nişan, mevlit gibi etkinliklerini yapabilecekleri kapalı alanlar inşa edeceklerini kaydetti. Projenin fizibilite çalışmalarına başladıklarını dile getiren Başkan Böcek, Karatepe, Çamlıbel, Doyran, Dağ, Kır, Gökçam ve Bahtılı’nın bu projeden faydalanacak mahalleler arasında yer aldığını kaydetti.
Sosyal belediyeciliğin tüm gereklerini yerine getirdiklerini ifade eden Başkan Böcek, Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) ile ihtiyaç sahibi kimselere yardım eli uzattıklarını söyledi. Başkan Böcek, KOSHİM bünyesinde 600 çeşit gıda ürünün yer aldığı Gıda Bankası ile kısa bir süre içinde yaklaşık bin kişiye ücretsiz market alışverişi imkanı sağladıklarını bildirdi. Bununla birlikte gelinliğe kadar pek çok tekstil ve çeşitli eşyanın bulunduğu Giyim Bankası ile yine ihtiyaç sahiplerine el uzattıklarını kaydetti.
Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) ile 7’den 70’e herkese ücretsiz mesleki ve sanat eğitimi verdiklerini ifade eden Başkan Böcek, 2 bin 141 kursiyerin yer aldığı 57 kurs ile ikinci dönem eğitime devam edildiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Böcek, Muhtarlarla Bir Araya Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN