Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenciler, Muratpaşa Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisini İnceledi

Giriş Tarihi: 23.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 11:45
Öğrenciler, Muratpaşa Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisini İnceledi
Muratpaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Eğitim Bilgilendirme Servisi, geri dönüşüm konusunda öğrencileri bilgilendirme çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da teknik geziler düzenliyor.
Okullarda geri dönüşümün önemi, ambalaj atıklarının dönüştürülmesi ve enerji verimliliği konulu seminerler düzenleyen Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, öğrenciler için geri dönüşüm tesisinde teknik gezi gerçekleştirdi. Geri dönüşümle ilgili düzenlenen teknik gezide öğrenciler, ambalaj atığının kaynağından geri kazanılmasına kadar süren dönemli ilgili gözlemlemede bulundu.
Gerçekleştirdikleri eğitim seminerlerini, teknik gezilerle desteklediklerine dikkat çeken Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ceren Şahin, “Öğrencilerimizi okullarından servislerle alarak geri dönüşüm tesisimizi incelemeye götürüyoruz. Öğrenciler geri dönüşümün önemini, yerinde inceleyince daha iyi anlama fırsatı buluyor. Atıkların kaynağında ayrıştırılması ile ilgili olarak küçük yaşta öğrencilerimizin eğitilmesi ve bu alışkanlığı kazanmalarına yönelik çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciler, Muratpaşa Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisini İnceledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN