Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akkaya STK’lara Ve İş Dünyasına Seslendi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Akkaya STK’lara Ve İş Dünyasına Seslendi
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda(ATSO) Komite Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ferdi Akkaya, “ATSO dahil STK’lar iktidar ve muhalefetiyle güçler dengesidir. Dolayısıyla ne olursa olsun tek başına bir gurubun ya da bir kişinin himayesinde olamaz” dedi.
AK Parti Antalya Milletvekili aday adayı Harita Mühendisi Ferdi Akkaya, “Türkiye 2023 hedeflerine, G20 ve Expo 2016 Antalya gibi dünya genelinde ses getirecek organizasyonlarla daha çabuk ulaşacaktır. ATSO dahil STK’lar iktidar ve muhalefetiyle güçler dengesidir. Dolayısıyla ne olursa olsun tek başına bir gurubun ya da bir kişinin himayesinde olamaz. Bu dengenin iktidar kanadına ait AK Partide siyaset yapmak bize daha fazla sorumluluk yüklemektedir. Çünkü hükümetimizin gündeme getirmiş olduğu tüm projeleri en üst seviyede temsil etmek, tanımak ve maksimum verimi sağlamak görevlerimizin başında gelmektedir” dedi.
Antalya adına bu projelerin en başında G20 ve Expo 2016 Antalya’nın geldiğini belirten Akaya, “Bu nedenledir ki, 30.000 üyesiyle mensubu olduğum ATSO başta olmak üzere tüm sivil toplum kuruluşları ve iş dünyası bu projelere fikir ve olumlu eleştirileriyle destek olmalıdır çünkü ülke kazanırsa herkes kazanır” diye konuştu. Antalya’nın dünya çapındaki organizasyonlar için gün saydığını dile getiren Akkaya, AK Parti Hükümeti’nin kent için yaptığı girişimlerin görmezden gelinmemesi gerektiğini söyledi. Akaya, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İktidarıyla ve muhalefetiyle birer güç dengesi olan STK’lar bu girişimlere koşulsuz destek vermelidir. Bilindiği gibi Antalya, dünya ekonomisinin yüzde 90’ını, dünya ticaretinin yüzde 80’ini ve dünya nüfusunun yüzde 66’sını temsil eden en büyük uluslararası platform olan G20’nin Liderler Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 2015’teki Liderler Zirvesi 15-16 Kasım tarihlerinde yapılacak. G-20 zirvesi ile Türkiye, küresel ekonomik gündeme doğrudan yön verme imkanına sahip olurken, 2015’te Liderler Zirvesi’ne ev sahipliği yapacak olan Antalya’da bulunmaz bir tanıtım fırsatına kavuşacak. Keza; Expo 2016 Antalya’da hem şehrimize hem de ülkemize aynı fırsatı verecek. Başta mensubu olduğum iş dünyası olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerini bu anlamda destek vermeye davet ediyor bu sözlerimin Ankara’da da takipçisi olacağımı belirtmek istiyorum.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akkaya STK’lara Ve İş Dünyasına Seslendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN