Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hastanede 100 Yataklı Ek Bina Hizmete Girdi

Giriş Tarihi: 28.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Hastanede 100 Yataklı Ek Bina Hizmete Girdi
Antalya’nın Manavgat ilçesinde Devlet Hastanesi bahçesinde TOKİ kontrolünde yüklenici firma tarafından yapılan 100 yataklı ek bina hizmete girdi.
Antalya’nın Manavgat ilçesinde Devlet Hastanesi bahçesinde TOKİ kontrolünde yüklenici firma tarafından toplam kapalı alanı 9 Bin Metrekare olan 100 yataklı ek bina inşaatına yaklaşık 4 yıl önce başlandığını belirten Manavgat Devlet Hastanesi Yönetici Başhekimi Dr. Mehmet Çınar, "Acil servis komple burada .Acil servise bağlı olan müşahede odaları var. CPR dediğimiz bir nevi acil yoğun bakımı diye kabul ettiğimiz moniterize, acil kurtarma alanı bulunmakta. Yine acilin içerisinde çocuk müşahede bölümü, H1N1 virüsü, domuz gribi veya ebola virüsü gibi izolasyon odaları var.Acilde rontgen, tomografi cihazları, doktor, teknisyen odaları mevcut. İkinci katta her biri 48 metrekarelik 6 ameliyathane bulunuyor.Aynı katta doğumhane, 6 doğumhane odası, 12 kuvezlik yeni doğan yoğun bakım bölümümüz var. 100 yataklı servis bulunuyor. 28 metrekarelik odalarda tuvalet, banyo, lavabo, buzdolabı, televizyon refakatçı için yatak olabilen koltukları mevcut" dedi.
Eski binadakı ameliyathaneyi 20 yataklı yoğun bakım ünitesi olarak projelendirdiklerini de ifade eden Manavgat Devlet Hastanesi Yönetici Başhekimi Dr. Mehmet Çınar, "Şu an 4 yataklı yoğun bakım kullanıyoruz ancak yetmiyor. Eski binada 129 yatak var. Bu odaları da nitelikli oda haline getireceğiz. Bu odalar yenilenirken hayırseverlerimizden destek alacağız. Eski binanın üzerilerinde hayırseverlerin isimleri var. Onlara ulaşacağız. Eğer onlar bize destek olurlarsa, İnşallah olacaklarına inanıyoruz, biz bir odayı örnek olarak donatacağız fiyatını belirleyeceğiz ve hayırseverlerimize ulaşacağız" açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastanede 100 Yataklı Ek Bina Hizmete Girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN