Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez Yeni Bir Sanayi Sitesine Daha Kavuştu

Giriş Tarihi: 30.3.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:19
Kepez Yeni Bir Sanayi Sitesine Daha Kavuştu
Kepez, Varsak Sanayi Sitesi’nden sonra Gaziler Mahallesi’nde de yeni bir küçük sanayi sitesine daha kavuştu. Sanayi sitesini ziyaret Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yeni sanayi sitelerinin yapımıyla Kepez’in istihdamının merkezi olacağını söyledi.
Gaziler Mahallesi’nde, 550 dönümlük alan üzerine kurulacak olan 1000 dükkanlı Antalya Esnafları Küçük Sanayi Sitesi’nin, 180 dükkanının yapımı tamamlandı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmete giren 180 dükkanın tanıtım toplantısına katıldı. AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri ve bazı Kepez Belediye Meclis Üyeleri de ziyarete eşlik etti. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok’un yer aldığı toplantıda bir konuşma yapan Antalya Esnafları Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Avni Gümüş, sitenin yapımına sağladığı desteklerden dolayı Tütüncü’ye teşekkür etti. Başkan Hakan Tütüncü de, yeni sanayi siteleri, yeni sağlık tesisleri yatırımlarıyla, yeni yol ve alt yapı çalışmalarıyla Kepez’in her geçen gün çehresinin değiştiğini ve güzelleştiğini söyledi. Kepez’in yeni yatırımlarla geliştiğini, kalkındığını belirten Tütüncü, “Kepez, 21 yüzyılın büyükşehirleriyle yarışacak örnek bir ilçe haline geliyor” dedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Varsak Altıayak Mahallesi’nde inşa edilen küçük sanayi sitesini ziyaret ettiklerini anımsatan Tütüncü, “Bugün de Gaziler’e kazandırılan modern küçük sanayi sitesini ziyaret ettik. Esnaflarımızla, kooperatif başkanımızla buluştuk ve güzellikleri paylaştık. Sanayi sitesi bölgemize çok yakışan, bölgemizi kalkındıran ve güzelleştiren bir tesis oldu” ifadesini kullandı.
Başkan Tütüncü, Kepez’e yeni sanayi ve esnaf siteleri kazandırmaya dönük çalışmalar yaptıklarına değinerek, şunları söyledi:
“Esnaflarımıza dönük yeni siteler kazandırmak için hem fikir olduğumuz AESOB ile bir çalışmayı sürdürüyoruz. AESOB ile meslek odalarımız yeni sitelerin kurulması çalışmamıza destek veriyor ve biz de bu çalışmaları yaparken esnaf ve meslek odalarıyla işbirliği yapıyoruz. İstiyoruz ki, yeni otomobil galericileri sitesi de Kepez’de olsun. Bununla ilgili bir çalışmayı da başlattık. Farklı kooperatifler Kepez’imize yeni sanayi siteleri kazandıracak. Bölgemize yeni bir hurdacılar sitesi kazandırılmasıyla ilgili çalışmayı da Büyükşehir Belediyesi ve kooperatif yönetimiyle sürdürüyoruz. Yeni sanayi sitesi yatırımlarıyla Kepez, Antalya’nın yeni istihdam merkezi olacak. Siteler istihdama önemli bir katkı sağlayacak.”
Tütüncü, yeni sanayi ve esnaf sitelerinin şehir merkezindeki merdiven altı işyerlerinin, şehir dışındaki sanayi sitelerinde varlıklarını sürdürmeleri bakımından da önemli olduğunu kaydetti. Başkan Hakan Tütüncü, “Yeni sanayi sitelerini el ele, gönül gönüle vererek inşa etmek, ihya etmek hepimizin vazifesi” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez Yeni Bir Sanayi Sitesine Daha Kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN