Koshim’den İhtiyaç Sahiplerine Yardımlar Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 30.3.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Koshim’den İhtiyaç Sahiplerine Yardımlar Devam Ediyor
Gıda ve Giyim Bankası, Beslenme ve Diyet Bölümü, Engelli ve Aile Danışma Merkezi gibi birimleri tek çatı altında toplayan Konyaaltı Belediyesi, sosyal ve ekonomik açıdan ihtiyaç sahibi yüzlerce kişiye yardım eli uzatıyor.
Konyaaltı Belediyesi, Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi’nde (KOSHİM) tek çatı altında toplanan Gıda ve Giyim Bankası, Beslenme ve Diyet Bölümü, Engelli ve Aile Danışma Merkezi ile her ay yüzlerce vatandaşa yardım eli uzatıyor. Konyaaltı Kaymakamlığı ve Konyaaltı Belediyesi’nin ilgili birimlerince belirlenen yardıma ihtiyaç duyan kişilere verilen KONKART alışveriş kartı ile 600 çeşit market ürününün yer aldığı Gıda Bankası’ndan her ay ücretsiz alışveriş yapabiliyor.
KOSHİM çatısı altında hizmet veren beslenme ve diyet bölümünde ise obezite hastalığı ile mücadele yolları anlatılıyor. Diyete bağlı kronik rahatsızlıkları uzman hekimler tarafından tespit edilen kişiler beslenme ve diyet bölümüne gelerek, kas, yağ, kilo gibi konularda vücut analizi yaptırabiliyor.
8 Mart 2014 tarihinde hizmete açılan KOSHİM’de, Beslenme ve Diyet Bölümü’nden 4 bin 807 kişinin hizmet aldığı, Aile Danışma Merkezi’nden ise 645 kişinin faydalandı belirtilirken, Gıda Bankası’ndan 862, Giyim Bankası’nda ise 407 kişinin ücretsiz yararlandığı açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Koshim’den İhtiyaç Sahiplerine Yardımlar Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN