Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Miniklere Diş Sağlığının Önemi Anlatıldı

Giriş Tarihi: 30.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Miniklere Diş Sağlığının Önemi Anlatıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi’nde çocuklara yönelik diş sağlığı eğitimi verildi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Haşim İşcan, Çamlıbel, Fatih, Santral Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezleri ile halkı bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Santral Aile Eğitim Merkezi’nde çocuklar için diş sağlığı eğitimi verildi. Bilgilendirme toplantısına aileler yoğun ilgi gösterdi. Eğitime yaşları 4 ile 5 arasında değişen 25 çocuk katıldı.
Büyükşehir Belediyesi Çocuk Ağız Diş Sağlığı Merkezi Diş Hekimi Özge Öncül, çocuklara diş sağlığının önemini, diş temizliği ve dişlerin nasıl korunması gerektiğini anlattı. Öncül, küçük yaşlarda ağız ve diş sağlığına dikkat edilmesinin ileride karşılaşılabilecek ciddi sağlık problemlerinin önüne geçtiğini vurguladı. Ağız ve diş kontrolünün düzenli yaptırılması ve tedavi aşamasına geç kalınmaması gerektiğinin altını çizen Özge Öncüm, çocuklara dişlerini günde iki kez ve nasıl fırçalamaları gerektiğini diş maketi üzerinden uygulamalı olarak gösterdi.
Eğitim sonunda miniklere diş macunu ve diş fırçası hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miniklere Diş Sağlığının Önemi Anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN