Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muratpaşa’dan Enerji Verimliliği Projesi

Giriş Tarihi: 30.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Muratpaşa’dan Enerji Verimliliği Projesi
Muratpaşa Belediyesi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) desteğiyle Enerji Verimliliği projesi başlattı.
Harita ve envanter aşaması tamamlanan proje kapsamında belediye hizmet binası, 2 kamu binası, 2 hastane, 2 okul, 2 AVM, 2 konut ve Falez Park’ta Enerji Verimliliği Potansiyeli belirleme çalışması yapıldı. Mevcut pilot yapılarda Enerji Verimliliği potansiyeli belirleme çalışması yaparak; yeni imara açılacak olan Kırcami bölgesine yönelik enerji verimli bina modellemeleri, bir konferansla kamuoyu ile paylaşıldı.
Akdeniz Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden Doç.Dr.İbrahim Atmaca, düzenlenen konferansta katılımcılara çalışma sonuçlarını aktardı. Doç. Dr. Atmaca; Enerji Yönetimi ve Genel Bilinçlendirme, yenilebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve alternatif uygulamalar, binalarda enerji verimliliği, enerji verimliliğinin faydaları ve maliyetleri ile Türkiye ve dünyadaki uygulamalar, enerji verimliliğine yönelik devlet teşvikleri gibi inceleme sonuçları ve alınabilecek önlemler gibi konu başlıkları hakkında bilgiler aktardı.
Yerel yönetimlerin enerji kaynaklarının verimli kullanılması ve çevreci yapılar konusunda titiz davranmaları gerektiğine dikkat çeken Muratpaşa Belediye Başkanı Yardımcısı Murat Şimşek, “Kırcami bölgesi, göreve başladığımızdan ilk günden bu yana üzerinde durduğumuz konuların başında geliyor. İmar hukuku açısından; plan, proje çalışmaları devam ederken, bir taraftan da sağlıklı kentleşme ve bunun için toplumun tüm kesimleri ile ortak akıl oluşturma girişimleri gerçekleştiriyoruz. Enerji verimliliği projesine büyük önem veriyoruz. Kırcami projesinde de inşaat sektörünün yararlanacağı bir proje olacaktır” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muratpaşa’dan Enerji Verimliliği Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN