Mum Işığında Gelinlik Hazırladı

Giriş Tarihi: 31.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 31.3.2015 22:41
Türkiye’de 40 ilde görülen elektrik kesintisi Antalya’da da yaşanırken, siparişlerini yetiştirmeye çalışan bir gelinlik tasarımcısı, sipariş gelinliği zamanında tamamlayabilmek için mum ışığında çalıştı.
Türkiye Elektrik İletişim Anonim Şirketi (TEİAŞ) sisteminde yaşanan arızadan dolayı Antalya’da da elektrikler saat 10.30’da kesildi. Turizmin başkenti Antalya’da elektrik kesintisi sonucu kent merkezindeki trafik sinyalizasyonu devre dışı kalırken, tramvay ve nostalji tramvayı seferleri yapılamadı. Elektrik kesintisi nedeniyle Antalya’daki esnaf da zor durumda kaldı. Bazı esnaf telefon ışığıyla, bazıları da mumlarla müşterilerin taleplerini yerine getirmeye çalıştı.
MUM IŞIĞINDA SİPARİŞ YETİŞTİRİYOR
Elektrik kesintisi nedeniyle mum ışığında elindeki siparişleri yetiştirmeye çalışan gelinlik tasarımcısı Nurhan Tellioğlu, kötü bir sürprizle karşılaştıklarını söyledi. Tellioğlu, "Bizim için kötü bir sürpriz oldu. Mesai yapmamız gereken yerde daha zor duruma düştük. Makineler çalışmıyor. Ütü çalışmıyor. Hiçbir alet çalışmıyor. Mecburen el dikişiyle işlerimizi halletmeye çalışıyoruz. Bu da bize zaman kaybı yaşatıyor. Mağduriyetimiz çok fazla. Bir şekilde bize haber verilebilirdi. Yetiştirmemiz gereken çok sayıda siparişimiz vardı. Hepsi birikti. Üstesinden nasıl geleceğiz bilmiyorum. Bütün ekip olarak çalışıyoruz ama çok zor durumdayız" diye konuştu.
"DAHA UZUN MESAİ YAPACAĞIZ"
Mağazada çalışan Yeliz Borucu ise, "Elektriklerin olmaması bizi kötü bir şekilde etkiledi. Bugün zaten mesai yapacaktık ama elektriklerin kesilmesinden dolayı daha uzun bir mesai yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mum Işığında Gelinlik Hazırladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN