Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alanya’da İhtiyaç Sahiplerine Halk Kart Verilecek

Giriş Tarihi: 1.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Alanya’da İhtiyaç Sahiplerine Halk Kart Verilecek
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yedi mahalleyi ziyaret ederek mahalle sakinlerine müjdeli haberler verdi.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel mahalle gezilerine Beyreli, Çamlıca, Tırılar, Sapadere, Beldibi, Başköy ve Fakırcalı ile devam etti. Başkan Yücel’e mahalle gezilerinde Meclis Üyesi Mustafa Toksöz, Zihni Asiltürk, Garip Kodal, Mehmet Ali Tekin, başkan yardımcıları ve birim müdürleri eşlik etti. Mahalle gezileri sırasında vatandaşların sorunları dinleyen Başkan Yücel, kırsal kesimde en çok yol ve asfalt konusunda sorun yaşandığını belirterek, Alanya Belediyesi’nin bu yaz sezonuna çok donanımlı gireceğini söyledi. Başkan Yücel, bu yıl aynı anda üç farklı noktada asfaltlama yapabileceklerini belirterek, “Araç ve ekip olarak artık hiçbir eksiğimiz kalmadı. Bölgemize daha iyi hizmet etmek için 40’ın üzerinde yeni araç aldık. Bu yaz aynı anda bir doğuda, bir batıda asfalt şantiyemiz kurulacak. Ayrıca ayrı bir sıcak asfalt ekibimizle tüm bölgenin sorununu en kısa zamanda çözeceğiz” dedi.
“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDAYIZ”
Alanya’nın merkezinde ve özellikle kırsal kesimde Doğu’nun en ücra köşesinde bile yaşanmayan fakirliğe rastlanabildiğini ve sık sık yardım talebi ile karşılaştığını ifade eden Başkan Yücel, mahalle muhtarı ve mahalle sakinlerinden bölgelerinde yaşayan yardıma muhtaç vatandaşları Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bildirmelerini istedi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün kurulduğunu ve yakın tarihte yardım yapmaya başlanacağını anlatan Başkan Yücel, “Sosyal Yardım Yönetmeliğimiz ile ilgili Sayıştay’ın onay görüşünü alan Sosyal İşler Müdürlüğü nakdi, giyim, gıda, tedavi yardımı, ilaç, tıbbı malzeme desteği, barınma ve tadilat yardımı gibi yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Belediyemizin sosyal yardım ve şefkat anlayışını ihtiyaç sahiplerine hissettireceğiz. Bu öncelikli olarak insani görevimizdir” dedi.
HALK KART VERİLECEK
Soysal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde ‘Halk Kart’ ve ‘Sosyal Market’ projelerinin hayata geçirileceğini açıklayan Başkan Yücel, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve yasal olarak belgelenen vatandaşlara halk kart verileceğini kaydetti. Başkan Yücel, “Halk kart sahipleri düzenli olarak belediye bünyesinde kurulacak Sosyal Market’ten gıda yardımı alabilecek. Sosyal Market’e gönüllü gıda malzemesi ve nakdi yardım yapılabilecek. Belediye olarak bir anlamda da zengin ile fakir arasında köprü olmak istiyoruz. Gücümüz yettiğince belediye olarak ihtiyaç sahiplerinin yanında olacağız” açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alanya’da İhtiyaç Sahiplerine Halk Kart Verilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN