Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uysal’dan Seyahat Projesi

Giriş Tarihi: 6.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:28
Uysal’dan Seyahat Projesi
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa’da yaşayan 500 bin vatandaşın 150 bininin ülkesini tanıması için seyahat ettirmek istediklerini söyledi.
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, seyahat acentası temsilcileriyle biraraya geldi. Muratpaşa’da yaşayan 500 bin kişinin en azından 150 binini seyahat ettirmeyi düşündüklerini belirten Başkan Ümit Uysal, “İnsan hayatına etki eden belediyecilik çalışmaları yürütüyoruz. Bizin çılgın projemiz insan. Bu çerçevede vatandaşlarımızı seyahat ettirmek, tatil yaptırmak istiyoruz. Kentimizde yaşayanların, ülkelerini tanımalarını istiyoruz. Projemize acentalarımızdan destek bekliyoruz” diye konuştu.
BELEDİYE ÇALIŞMALARINI ANLATTI
Seyahat acentalarının temsilcilerine belediye çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Ümit Uysal, “Muratpaşa’da tüm mahallelerimizin asfaltlarını ve kaldırımlarını yenilemeyi sürdürüyoruz. Meltem ve Bayındır Mahallerimiz’in asfaltlarını yenileyip, Avrupa standartlarında, engelli şeritlerinin bulunduğu kaldırımlar yaptık. Kaldırımlarımıza turunç ağaçları dikiyoruz. Mahallelerimizin çehresini değiştiriyoruz. Turizmde çalışan kadınlarımızın faydalanması için çocuk kreşi açtık. Gelir düzeylerine göre çocuk kreşimize kayıtlar alınıyor. Yaşlılarımızın faydalanması için Antalya’nın en güzel terasının bulunduğu alana Yaşlıevimizi açtık. Temizlik işleri müdürlüğümüz her dinden ibadethanelerin temizlik işlemlerini yapıyor. Vatandaşlarımız spor yapmalı diyoruz ve 16 bölgede sabah sporu çalışmaları yaptırıyoruz” dedi.
GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın proje ve belediye çalışmalarını anlatmasının ardından seyahat acenta temsilcileri de yapılacak olan çalışmalar hakkında söz aldı. Yoğun turizm sezonu dışında kalan ilkbahar ve sonbahar döneminde vatandaşların seyahat yaptırılabileceğinin altını çizen acenta temsilcileri, “Belediyemizle ortak projeler geliştirebiliriz. Vatandaşlarımızı ülke genelinde tatil yaptırabiliriz. Bu kapsamda seyahat acentaları olarak çalışmalarda yer alabiliriz” dedi. Başkan Ümit Uysal, Muratpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ait el sanatları kurslarında elde edilen ürünlerin turistlere satılması amacıyla oluşturulacak alanla ilgili seyahat acentası temsilcileriyle görüş alışverişinde de bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uysal’dan Seyahat Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN