16. Tarım Ve Seracılık Festivali Hazırlıkları

Giriş Tarihi: 7.4.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 01:53
16. Tarım Ve Seracılık Festivali Hazırlıkları
Antalya’nın Kumluca ilçesinde 23 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 16. Tarım ve Seracılık Festivali etkinlikleri öncesi belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve festivalde görev alacak vatandaşlarla toplantı yapıldı.
Kumluca Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Çataltepe, mahalle muhtarları ve festivalde görev alacak vatandaşlar katıldı.
Toplantıda konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, festival hazırlıklarının devam ettiğini, bu konuda özellikle festivalin resmi açılış günü olan 29 Nisan’da yapılacak Yörük Göçü etkinliği için tüm mahallelerin Yörük kültürü ve yaşamını canlandırmak için çalıştıklarını söyledi.
Festivalin 23 Nisan günü yabancı ülke çocuklarının ilçeyi ziyaretiyle başlayacağını ifade eden Başkan Çetinkaya, ardından her gün farklı bir etkinliğin yapılacağını, özellikle acı biber yeme yarışması, kadınlar günü ve iki gün sürecek yağlı güreşlerin festivalin önemli etkinlikleri arasında bulunduğunu belirtti. Başkan Çetinkaya, “Bu yıl festivalimizin geçen yıllara göre daha farklı olması için çalışıyoruz. Özellikle festivalimizin resmi açılış günü olan 29 Nisan’da 41 mahallemizin katılımıyla yapacağımız Yörük Göçü, ilçe halkımızın geçmiş yaşam kültürünü anlatma adına renkli görüntülere sahne olacak. Bunun yanında halk koşusu, halk oyunları yarışması, okullar arası ses yarışması, sempozyum, konserler, acı biber yeme yarışması, kadınlar günü ve yağlı güreşlerimiz dolu dolu bir festivale hazırlanıyoruz. Burada festivalimizin bu kadar renkli ve güzel olmasında destek veren ve etkinliklere katılım sağlayan halkımızın payı büyüktür. Ben şimdiden emek veren, destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Çetinkaya, Yörük Göçü etkinliğinde bu yıl yaklaşık 3 bin kişinin gönüllü olarak görev almasını beklediklerini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
16. Tarım Ve Seracılık Festivali Hazırlıkları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN