Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Antalya’da 14 Milletvekiline Talip

Giriş Tarihi: 7.4.2015 19:28 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 01:43
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, 14 milletvekilliğine talip olduklarını belirterek, “ 7 Haziran günü Antalya’da tarihi bir başarı kazanacağız” dedi.
AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, açıklanan milletvekili aday listesi hakkında değerlendirmede bulundu.
İl Başkanlığı’nda gazetecilere açıklamada bulunan Sümer, temayül, kamuoyu yoklaması, mülakat ve STK’larla yapılan görüşmelerin ardından AK Parti Genel Merkezi’nin listesini açıkladığını kaydetti.
Antalya’nın listesinin dört dörtlük olduğunu aktaran Sümer, “ Antalya’ya hizmet edecek bir liste geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın birinci sıradan aday gösterilmesi, Antalya’nın önemsendiğinin bir göstergesidir. Antalya’ya yapılacak olan ulaşım yatırımları var. Bakanımızın Antalya’dan aday gösterilmesi bizim için gurur vericidir. Antalya’ya güzel hizmet edecek bir aday listemiz var. Renkli bir seçim çalışması olacak” dedi.
Seçilebilecek sıradan iki kadın adaylarının olduğunu kaydeden Sümer, “Tüm Antalya’yı temsil eden bir listemiz var. Köklü bir partiyiz. Aday olup olmamak önemli değil. Tüm arkadaşlarımız çalışmaya devam edecektir. Aday adaylarımız da aday gibi çalışacaklar.Antalya’da 14 milletvekiline talibiz. Takdir milletimizindir. İnşallah Antalya’da tarihi bir zafere imza atacağız. İlk beşte iki kadının olması, genç bir kadronun olması kentimiz için çok önemlidir. Ben tarihi bir sonuca imza atacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
AK Parti’nin Antalya milletvekili listesi ise şöyle oluştu: Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın, Atay Uslu, İbrahim Türkiş, Nevin Korkmaz Zor, Hakkı Beşkazalı, Ercan Mekteplioğlu, İzzet Yılmaz, Murtaza Tamyürek, Mustafa Akdeniz.
Listeye 4’ncü ve 5’nci sıralardan Gökçen Özdoğan Genç ve Sena Nur Çelik’i koyan AK Parti, Antalya’yı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde aynı anda iki kadın milletvekili ile temsil edilmeyi hedefliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Antalya’da 14 Milletvekiline Talip
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN