Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrenci Ve Veliler Üniversite Yararına Ekmek Arası Köfte Sattılar

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Öğrenci Ve Veliler Üniversite Yararına Ekmek Arası Köfte Sattılar
Antalya’nın Demre ilçesinde sona eren "2. De-Myra Tarım Festivali"nde özel bir okul, ilçede yapımı devam eden Akdeniz Üniversitesi Demre Meslek Yüksekokulu yararına köfte ekmek satarak bağışta bulundu.
Kapalı Halk Pazarı’nda üç gün devam eden "De-Myra Tarım Festivali"nde, Demre’de yapımı süren yüksekokul için, Eğitim Park Etüt Merkezi idarecileri, öğretmen, öğrenci ve velileri köfte standı kurarak üniversite için bağış topladı. Öğretmenlerin hazırladığı ekmek arası köfteleri öğrenci ve velilerin servis ettiği kampanyada velilerden 2 bin 870 lira, Eğitim Park’tan 2 bin 870 lira ve vatandaşlardan da toplanan bağışlarla ile 10 bin 73 lira gelir elde edildi.
Toplanan bağışta herkesin alın terinin olduğuna değinen Özel Eğitim Park Etüt Merkezi sahiplerinden Atilla Kocakaya, "Bizler etüt merkezi olarak eğitim için katkımız olsun istedik. Tüm öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve veliler üç gün gece gündüz çalıştı. Kampanyamıza tüm siyasi partiler de destek sağladı" dedi.
Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman yapılan bu bağıştan ötürü çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Üniversitemizin inşaat sürecine destek olmak için böyle bir talep geldi. Bizler de uygun gördük. Net olarak 10 bin 73 lira toplanmış. Rakamdan öte yüksekokulumuz için ilk defa imece usulü bir yardım oldu. Bu davranış örnek olacaktır. Üniversitemiz sizlerin sayesinde en kısa sürede faaliyete geçecek ve Demre özlemini duyduğu yüksekokuluna kavuşacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenci Ve Veliler Üniversite Yararına Ekmek Arası Köfte Sattılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN