Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayvanat Bahçesinin Yeni Maskotları

Giriş Tarihi: 14.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 14:56
Hayvanat Bahçesinin Yeni Maskotları
Antalya’nın Kumluca ilçesinde, yeni getirilen erkek ve dişi lamalar, Kumluca Belediyesi Sarnıç Tepesi Hayvanat Bahçesi’nin yeni maskotu oldu.
Kumluca Belediyesi Sarnıç Tepesi Hayvanat Bahçesindeki hayvan çeşitliliği her geçen gün artarken, Bursa Hayvanat Bahçesi’nden hayvan değiştirmek suretiyle getirilen erkek ve dişi lamalar, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Sarnıç Tepesi Hayvanat Bahçesi’nde incelemelerde bulunarak, yeni getirilen lamalara ot verdi. Hayvanat bahçesinde kanatlı ve memeli hayvan sayısının 650 civarında olduğunu ifade eden Çetinkaya, “Burada amacımız, sayının çoğalmasının yanında hayvan çeşitliliğini de artırarak halkımıza farklı hayvanları tanıma ve görme fırsatı sunmak. Özellikle çocuklar, çevre ilçelerden gelen vatandaşlarımız hayvanat bahçemizi ziyaret ediyor. Hayvan çeşitliliğini artırıp sayısını çoğalttığımız zaman buranın ilçemizin cazibe merkezi olacağını düşünüyorum” dedi.
KISA SÜREDE HAYVAN BAHÇESİNE ALIŞTILAR
Kumluca Belediye Başkan Yardımcısı Veteriner Hekim Süleyman Falay da, Bursa Hayvanat Bahçesi’nde önce Luca ismi verilen dişi lama daha sonra da Kum ismi verilen erkek lamayı getirdiklerini belirtti. Falay, lamaların sağlıklarının iyi olduğunu ve kısa sürede hayvanat bahçesi ortamına alıştıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvanat Bahçesinin Yeni Maskotları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN